муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение "Тимяшевская средняя общеобразовательная школа" муниципального образования "Лениногорский муниципальный район” Республики Татарстан

Адрес: 423280, Республика Татарстан, Лениногорский район, селоТимяшево, ул. Школьная, д. 2а
Телефон: +7(855)-953-70-01
E-Mail: stim.len@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Тимяшевская СОШ"
Руководитель: Снурницин Юрий Алексеевич
Год основания учреждения: 1933

Новости Тимяшевской средней общеобразовательной школы

“Яктылыкка, нурга илтә...”

Опубликовано: 26.04.2017

26 нчы апрель бөек татар шагыйре Г.Тукайның туган көне. Татар дөньясы бу истәлекле датаны зурлап искә ала. Тимәш мәктәбе дә Г.Тукайның туган көнен билгеләп үтте. “Яктылыкка, нурга илтә...” дип аталган чарада 5а, 6а, 7а, 8 нче сыйныф укучылары катнашты. Алар бөек шагыйребезнең әсәрләрен матур сәхнә күренешләре белән оста тәкъдим иттеләр, җырларын башкардылар, 8нче сыйныф укучысы Хамидуллина С. скрипкада “Туган тел” көен уйнады. Тукай турында яңгыраган һәрбер сүз бәйрәмебез бизәге булып торды. Кичәне оештыручы 5а сыйныфы укучыларына (сыйныф җитәкчесе  - Солтанова Р.Р.), катнашучы 6а сыйныфы укучыларына (сыйныф җитәкчесе -  - Өметбаева Р.Ә.), 7а сыйныфы укучыларына (сыйныф җитәкчесе - Мәрданова Ф.Р.), 8нче сыйныф укучыларына (укытучы - Насыбуллина Р.Ф.) мактау кәгазьләре тапшырылды.

Бүгенге бәйрәм чарасы мәктәбебез тормышында матур хатирәләр калдыручы бер мизгел булды.