муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение "Тимяшевская средняя общеобразовательная школа" муниципального образования "Лениногорский муниципальный район” Республики Татарстан

Адрес: 423280, Республика Татарстан, Лениногорский район, селоТимяшево, ул. Школьная, д. 2а
Телефон: +7(855)-953-70-01
E-Mail: stim.len@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Тимяшевская СОШ"
Руководитель: Снурницин Юрий Алексеевич
Год основания учреждения: 1933

Новости Тимяшевской средней общеобразовательной школы

“Тамчы шоу”

Опубликовано: 15.02.2016

15 нче февраль – бөек каһарман шагыйребез М.Җәлилнең туган көне. Шул нисбәттән мәктәбебездә “Тамчы шоу” дип аталган интеллектуаль бәйге булды. ФДББС таләпләренә җавап биргән, төрле эш формалары белән оештырылган күп мәгьлүматлы чара уңышлы һәм эчтәлекле булды. “Чулпан” һәм “Җәлилчеләр” командалары бирелгән һәр төр эшне кызыксынып, игьтибар белән үтәделәр. Җәлил һәм аның көрәштәшләре турында күп мәгьлүмат бирүче “Татарлар” тапшыруы күңелләрне тетрәндергеч сюжетлары белән бөек көрәштәшләребез турында тирәнрәк белемнәр бирергә булышты. 5а сыйныфы укучыларының матур фикерләве, татар теле һәм әдәбияты укытучысы Өметбаева Резеда Әбелкарәм кызының оста оештырылган эчтәлекле чарасы һәркем күңеленә хуш килде.