МБОУ «Средняя общеобразовательная школа №6 г.Лениногорска имени героя России Дамира Назировича Исламова" муниципального образования "Лениногорский муниципальный район" Республики Татарстан

Адрес: 423250, Республика Татарстан, Лениногорский район, г. Лениногорск, ул. Ленинградская, д. 40
Телефон: +7(855)-955-75-64
E-Mail: lensh6@mail.ru, S6.Len@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "СОШ №6 г. Лениногорска имени героя России Д.Н. Исламова"
Руководитель: Никифорова Ирина Александровна
Год основания учреждения: 1955

Новости МБОУ СОШ № 6

Театр фестивале.

Опубликовано: 02.02.2016

29 нчы гыйнвар көнне шәһәребезнең 3нче мәктәбендә  татар халкының сөекле улы, герой-шагыйрь  Муса Җәлилнең  тууына 110 ел тулуга багышланган зонакүләм театр фестивале  үтте. Театр фестивалендә   районыбыз  һәм шәһәребез  мәктәпләре, Ютазы һәм Чистай районы мәктәпләренең  укучылары катнашты. Бу чарада 6 нчы мәктәп укучылары коллективы уңышлы гына чыгыш ясап, I I урынны яулады.Мәктәбебездән түбәндәге  укучылар катнашты: Сөнгатуллин Салават(6а), Ахунҗанова Гөлнур(6б), Шәрәпов Данис(6а), Хаеров Булат(6а), Әгъләмова Адилә(6а),  Бәдертдинова Алинә(6б), Хайров Булат(6б), Исламов Альберт(6а), җитәкчеләре –  татар теле һәм әдәбияты укытучылары - Кашапова Ләлә Миннәхтәм кызы, Харисова Лилия Малих кызы. Укучыларыбыз Муса Җәлилнең “Күлмәк” шигырен сәхнәләштерделәр .Киләчәктә дә уңышлар сезгә!