МБОУ «Средняя общеобразовательная школа №6 г.Лениногорска имени героя России Дамира Назировича Исламова" муниципального образования "Лениногорский муниципальный район" Республики Татарстан

Адрес: 423250, Республика Татарстан, Лениногорский район, г. Лениногорск, ул. Ленинградская, д. 40
Телефон: +7(855)-955-75-64
E-Mail: lensh6@mail.ru, S6.Len@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "СОШ №6 г. Лениногорска имени героя России Д.Н. Исламова"
Руководитель: Никифорова Ирина Александровна
Год основания учреждения: 1955

Новости МБОУ СОШ № 6

Муниципальный семинар

Опубликовано: 23.10.2015

22нче октябрь көнне мәктәбебездә “4нче сыныф укучыларын  олимпиадаларга  һәм белем дәрәҗәләрен  тикшерү мониторингларына әзерләү эшен оештыру”  проблемасы буенча башлангыч сыйныф укытучыларының муниципаль семинары булып узды. Семинарда шәһәр һәм район авыллары мәктәпләреннән килгән 40 укытучы катнашты. Очрашуны башлангыч белем һәм тәрбия буенча мәгариф булеге методисты Гаделшина Гөлнара Мингазовна ачып җибәрде. Күтәрелгән проблема буенча сүзне мәктәбебезнең милли белем һәм тәрбия буенча директор урынбасары Сенжапова Әлфия Хәмзиновна дәвам итеп, сәләтле балалар белән эшнең куелышы, торышы, ирешкән уңышларыбыз турында сөйләде.

Башлангыч сыйныф укытучылары Вахитова Әлфизә Әлфисовна, Салахова Наилә Мингаязовна, Богачева Мария Юрьевна, Панурина Людмила Александровна, биология укытучысы Каюмова Римма Ильдусовна, технология укытучысы Францева Светлана Михайловна килгән кунакларны әлеге проблема буенча үзләренең эш тәҗрибәләре, стандарт булмаган эшчәнлек төрләре белән таныштырдылар, мастер-класслар күрсәттеләр.

Семинар бик кызыклы һәм файдалы узды.  Кунаклар күп яңалык һәм кирәкле мәгълүмат туплап,  алларына зур планнар куеп, рәхмәтләр әйтеп, үз мәктәләренә таралдылар.