Җиңүчеләребезне ирешкән уңышлары белән котлыйбыз һәм киләчәктә узачак стартларда тагын да зуррак казанышларга ирешүләрен телибез!

Опубликовано: 06.03.2014

Соңгы елларда чаңгыда шуу мәктәпләребездә һәм ил күләмендә иң популяр спорт төрләренең берсе булып тора. Моңа артык гаҗәпләнмибез дә:бездәге кебек бишәр айга сузылган кыш фасылында балаларның барысын да җәлеп итәрлек, иң мавыктыргыч,гаять файдалы шөгыль ул чаңгыда шуу.Чаңгы спорты белән даими шөгылләнүче укучыларыбыз сулыш юлларына салкын тию кебек чирләр белән сирәк авырыйлар, аларның организмында биохимик күрсәткечләр яхшыра, эшкә сәләтлелекләре үсә, акыл эшчәнлеге дә активлаша.Бу спорт төре белән шөгылләнү укучыларга үзләрендә булган ялкаулык кебек тискәре сыйфатларны җиңәргә ярдәм итә, аларга ихтыяр көче тәрбияләү өчен зур мөмкинлекләр ача.Тагын шунысын да истә тотыйк: чаңгы спорты белән мавыгу укучыларның сәламәтлеген тагын да ныгыта,аларны физик яктан чыныктырып кына калмый, ә алдагы тормышларында бик тә әһәмиятле булган, сүлпәнлек халәтен җиңеп, башлаган эшне ахырына кадәр җиткерә алу, түземлелек сыйфатлары да тәрбияли.
2014 елның 6 мартында НГДУ “Лениногоскнефть” идарәсе спорт базасында 4 сыйныф укучылары арасында чаңгы ярышлары үткәрелде. Кечкенә спортчылар төрле мәктәпләрдән килгән яшьтәшләре белән бик теләп, зур дәрт һәм омтылыш белән көч сынаштылар.Әлбәттә, бу юлы да уңыш нәни чаңгычыларның иң үҗәтләренә, иң чыдамнарына, иң җитезләренә күбрәк елмайды.Чаңгы ярышлары нәтиҗәләреннән чыгып, без җиңүчеләребезне һәм призлы урынга лаек булган укучыларыбызны кайнар котлыйбыз. Башлангыч сыйныф укучыларын чаңгы спортына тарту юнәлешендә нәтиҗәле эш алып барган өчен, балаларда сәламәт яшәү рәвешенә омтылыш тәрбияләүгә зур өлеш керткән өчен мәктәп җитәкчеләренә, укытучыларга, НГДУ “Лениногокорскнефть”җитәкчеләренә зур рәхмәтебезне белдерәбез.

Лыжи очень популярны в нашей стране и в наших школах. И это неудивительно: ведь зима длится у нас почти пять месяцев и лыжи – весьма доступное, увлекательное и полезное занятие для наших учащихся. Регулярно занимающиеся лыжным спортом учащиеся меньше подвержены простудным заболеваниям, у них нормализуются биохимические показатели, увеличивается физическая работоспособность, повышаются показатели умственной активности. Лыжи предоставляют огромные возможности для воспитания характера, преодоления лени. Приобщая учащихся к лыжному спорту, мы должны помнить о том, что это не только сделает их более здоровыми, физически крепкими, но и воспитает важную для жизни привычку настойчиво доводить начатое дело до конца, преодолевая инертность, а также вырабатывает терпение, умение преодолевать трудности и стойкость.
6 марта 2014 на территории лыжной базы НГДУ «Лениногорскнефть» года проводились лыжные гонки среди учащихся 4 классов. Девочки и мальчики с огромным удовольствием и азартом соревновались со своими сверстниками из других образовательных учреждений. И, конечно, удача улыбнулась самым терпеливым и стойким ребятишкам.
По итогам лыжных гонок поздравляем победителей и призёров:
В личном первенстве среди мальчиков:
1 место - Хаеров Альберт, ученик СОШ №7;
2 место – Гаязов Камиль, ученик СОШ №5;
3 место – Гилязов Гадель, ученик СОШ №7
В личном первенстве среди девочек:
1 место – Лотфуллина Регина, ученица СОШ №4;
2 место – Константинова Мария, ученица СОШ №4
3 место – Хайретдинова Амина, ученица СОШ №4
Среди команд мальчиков:
1 место – команду СОШ №5;
2 место – команду СОШ №7;
3 место – команду СОШ №4
Среди команд девочек
1 место – команду СОШ №4;
2 место – команду СОШ №2;
3 место – команду СОШ №7
Команды, победившие в общекомандном зачёте
1 место – команда СОШ №4;
2 место – команда СОШ №7;
3 место – команда СОШ №5
Огромную благодарность выражаем администрации образовательных учреждений, руководителям учащихся, руководству НГДУ «Лениногорскнефть», коллективу лыжной базы НГДУ «Лениногорскнефть» за пропаганду здорового образа жизни и популяризацию лыжных гонок среди учащихся начальных классов.
ПОЗДРАВЛЯЕМ НАШИХ ПОБЕДИТЕЛЕЙ С ПОБЕДОЙ И ЖЕЛАЕМ ДАЛЬНЕЙШИХ УСПЕХОВ НА ПОСЛЕДУЮЩИХ СТАРТАХ.