“Ел укытучысы-2014” бәйгесенең муниципаль этабы нәтиҗәләре турында

Опубликовано: 04.03.2014

Мәгариф идарәсенең 14.02.2014 елда кабул ителгән 134 номерлы “Ел укытучысы-2014” республикакүләм бәйгенең муниципаль этабын үткәрү” карары нигезендә, иҗади эшләүче укытучыларны барлау, аларга ярдәм күрсәтү, укытучы хезмәтенең дәрәҗәсен күтәрү, иң яхшы дип саналган педагогларның алдынгы тәҗрибәсен тарату максатыннан 21 февральдән 26 февральгә кадәр 10 урта мәктәп базасында “Ел укытучысы-2014” республикакүләм бәйгенең муниципаль этабы үтте.
Бәйгедә 2,3,4,5,6,7,8,10,13, В.П.Чкалов исемендәге Шөгер, Яңа Сережкино, М.Горький исемендәге Зеленая Роща урта гомуми белем бирү мәктәпләре, 11 гимназия, 12 лицей, Урман Асты, Иске Писмән, Сугышлы, Иске Иштерәк, Федотовка, Урдалы, Керкәле төп гомуми белем бирү мәктәпләреннән барысы 21 укытучы катнашты. Шулардан 12 се башлангыч сыйныф укытучылары (57,1%), 2 тарих укытучысы, 2 математика укытучысы, 2 биология укытучысы, 1 рус теле, 1 инглиз теле, 1 җәмгыять белеме укытучысы иде. Бәйгедә катнашучыларның эш стажы 11 дән алып 30 елга кадәр, 6 сы югары квалификацион категориягә (28,6%) ,15 укытучы 1 квалификацион категориягә (71,4%) ия.
Бәйге барышында катнашучылар үзләренең методик темаларын тәкъдим иттеләр, дәресләр үткәреп, шул дәресләренә үзанализ ясадылар.
“Ел укытучысы-2014” бәйгесенең муниципаль этабында җиңү яулаган һәм призлы урыннарга лаек булган укытучыларны чын күңелдән котлыйбыз:
1 урын- Елистратова Е.Т.- 7 урта мәктәпнең башлангыч сыйныф укытучысы;
2 урын- Ершова Н.Л.- 5 урта мәктәпнең башлангыч сыйныф укытучысы;
3 урын- Миндрахманова Г.Р.- 13 урта мәктәпнең тарих укытучысы.
Номинацияләрдә:
«Башлангыч сыйныф укытучысы. Иҗат һәм эзләнү»:
- Салахова Н.З.- 6 урта мәктәпнең башлангыч сыйныф укытучысы.
• «Башлангыч сыйныф укытучысы. Педагог- эзләнүче»:
- Гыйльметдинова М.Н.- 2 урта мәктәпнең башлангыч сыйныф укытучысы.

• «Башлангыч сыйныф укытучысы. Методик традицияләр һәм башлангыч мәктәптә новаторлык»:
- Миняҗева Ф.А- 11 гимназиянең башлангыч сыйныф укытучысы.
• «Башлангыч сыйныф укытучысы. Башлангыч сыйныф укучыларына экологик тәрбия»:

• - Кашапова Г.З.- Сугышлы төп гомуми белем бирү мәктәбенең башлангыч сыйныф укытучысы.

• «Башлангыч сыйныф укытучысы. Педагогик аралашу сәнгате»:
- Хәйретдинова Р.Р.- Керкәле төп гомуми белем бирү мәктәбенең башлангыч сыйныф укытучысы.
• «Табигый белемнәр укытучысы»:
- Нуртдинова Э.Ф.- В.П.Чкалов исемендәге Шөгер урта мәктәбенең биология укытучысы.
• «Математика укытучысы:
- Соловьева О.И.- 12 лицейның математика укытучысы.
• «Инглиз теле укытучысы»:
- Шәһитова А.А.- 10 урта мәктәпнең инглиз теле укытучысы.
Барлык катнашучыларга да сәламәтлек, иҗади уңышлар телибез!
Бәйгенең җиңүче һәм призерларына “Ел укытучысы-2014” нең 24-25 мартта үткәреләчәк зонакүләм этабында уңышлар юлдаш булсын!

Об итогах муниципального этапа конкурса « Учитель года-2014».
В соответствии с приказом управления образования № 134 от 14.02.2014 г. « О проведении муниципального этапа республиканского конкурса « Учитель года- 2014», в целях выявления, поддержки и поощрения творчески работающих педагогов, повышения престижа учительского труда, распространения педагогического опыта лучших учителей с 21 по 26 февраля 2014 года на базе СОШ №10 прошел муниципальный этап республиканского конкурса « Учитель года – 2014».
В конкурсе приняли участие учителя СОШ № 2,3,4,5,6,7,8,10,13, гимназии №11, лицея №12, Шугуровской СОШ им.Чкалова, Подлесной ООШ, Зеленорощинской СОШ им. Максима Горького, Старописьмянской ООШ, Сугушлинской ООШ, Староиштерякской ООШ, Новосережкинской СОШ, Федотовской ООШ, Урдалинской ООШ, Каркалинской ООШ, всего 21 участник . Из них: 12 учителей начальных классов( 57,1%), 2 учителя истории,2 учителя математики, 1 учитель английского языка , 2 учителя биологии, 1 учитель русского языка, 1 учитель обществознания. Среди участников конкурса стаж работы составляет от 11 до 30 лет. 6 участников имеют высшую квалификационную категорию (28,6%), 15 участников имеют первую квалификационную категорию ( 71,4%) .
В рамках конкурса конкурсанты представили свою методическую тему, показали уроки и провели самоанализ урока.
Мы поздравляем победителя и призеров, номинантов муниципального этапа конкурса « Учитель года-2014» :
I место- Елистратову Е.Т. учителя начальных классов СОШ №7;
II место- Ершову Н.Л.. - учителя начальных классов СОШ №5;
III место- Миндрахманову Г.Р.- учителя истории СОШ №13.
В номинациях:
• «Учитель начальных классов. Творчество и познание»:
- Салахову Н.З.- учителя начальных классов СОШ №6.
• «Учитель начальных классов. Педагог- исследователь»:
- Гильмутдинову М.Н.- учителя начальных классов СОШ №2.

• «Учитель начальных классов. Методические традиции и новаторство в начальной школе»:
- Минязову Ф.А- учителя начальных классов гимназии №11.
• «Учитель начальных классов. Экологическое воспитание младших школьников»:
- Кашапову Г.З.- учителя начальных классов Сугушлинской ООШ.
• «Учитель начальных классов. Искусство педагогического общения»:
- Хайрутдинову Р.Р.- учителя начальных классов Каркалинской ООШ.
• «Учитель естественного цикла»:
- Нуртдинову Э.Ф.- учителя биологии Шугуровской СОШ им. В.П.Чкалова.
• «Учитель математики:
- Соловьеву О.И.- учителя математики лицея №12.
• «Учитель английского языка»:
- Шагитову А.А.- учителя английского языка СОШ №10.

Желаем всем участникам конкурса здоровья, творческих успехов !
Успехов и удачи победителю и призерам конкурса на зональном этапе конкурса « Учитель года- 2014» 24- 25 марта!