Татарстан Республикасында белем бирү сыйфатын камилләштерү

Опубликовано: 22.11.2013

19 ноября 2013г. на базе МАОУ " СОШ №5" прошли открытые уроки учителей по применению в учебном процессе новых образовательных структур, которые были изучены педагогами на двухдневных тренингах "Совершенствование качества преподавания в Республике Татарстан". На открытых уроках присутствовали методисты ИМЦ и педагоги школы. За ходом уроков наблюдал представитель сингапурской компании "EDUCARE" мистер Прага. После каждого урока проводился анализ урока и эффективность использования обучающих структур методистами МБУ "ИМЦ" и мистером Прага.
Были показаны открытые уроки по следующим предметам:
1. Урок русского языка в 4 классе - учитель Галиева Л.А.
2. Урок математики в 8 классе - учитель Сунюкова Т.И.
3. Урок русского языка в 10 классе - учитель Бострикова О.П.
4. Урок биологии в 7 классе - учитель Зарубежнова Л.Д.
5. Урок по предмету “Окружающий мир» в 4 классе - учитель Валеева Р.М.
Данные уроки показали, что у педагогов нашего района есть потенциал для развития педагогического мастерства. Надеемся, что педагоги не остановятся на достигнутом!

19 ноябрь көнне 5 нче урта мәктәп базасында яңа белем бирү структуралары кулланып төзелгән ачык дәресләр уздырылды. Бу структураларны укытучылар “Татарстан Республикасында белем бирү сыйфатын камилләштерү” дип аталган ике көнлек тренинглар барышында өйрәнгәннәр иде. Дәресләрдә мәгълүмати-методик үзәк методистлары, мәктәп укытучылары катнашты. Шулай ук дәресләр барышын Сингапурның “EDUCARE” компаниясе вәкиле мистер Прага да күзәтте. Һәр дәрес мистер Прага һәм методистлар тарафыннан тирәнтен анализланды.
Түбәндәге фәннәр буенча дәресләр тәкъдим ителде:
1. 4 нче сыйныфта рус теле дәресе- укытучы Галиева Лилия Азатовна
2. 8 нче сыйныфта математика дәресе- укытучы Сунюкова Татьяна Ивановна
3. 10 сыйныфта рус теле дәресе- укытучы Бострикова Ольга Петровна
4. 7 сыйныфта биология дәресе- укытучы Зарубежнова Людмила Дмитриевна
5. 4 сыйныфта әйләнә-тирәне өйрәнү дәресе- укытучы Валеева Роза Мәҗитовна.
Бу дәресләр районыбыз укытучыларының педагогоик осталыкларын үстерүгә потенциал булуын күрсәтте ,алар тагын да остарырлар, камилләшерләр дип ышанып калабыз!