Опубликовано: 29.11.2022

25-27 ноября в школах Лениногорска и Лениногорского района прошла Всемирная акция «Татарча диктант»,26 ноября в МБОУ «СОШ№4» были приглашены все желающие жители города Лениногорска. Участниками диктанта были учителя, ученики, родители СОШ№4, члены творческого объединения  «Чишма», сотрудники центральной библиотеки им.Г.Тукая, представители городского «Совета отцов», ТОС №13, методист УО и другие желающие проверить себя и свои знания.

Для проведения диктанта были созданы все условия.  Диктант будет проверяться  комиссией,  в составе которой учителя татарского языка высшей квалификационной категории.

25-26 ноябрьдә Лениногорск районы һәм Лениногорск шәһәре мәктәпләрендә Бөтендөнья «Татарча диктант» акциясе узды .26 нчы ноябрьдә исә, 4 нче мәктәпкә, теләүчеләр чакырылды . Акциядә 4 нче мәктәп укытучылары, укучылары, ата-аналар, “Чишмә” иҗат берләшмәсе әгъзалары,  Г.Тукай исемендәге китапханә, ТОС №13 хезмәткәрләре,  “Аталар советы” вәкиле, мәгариф идарәсе методисты һәм барлык теләүчеләр катнашты.

Диктант үткәрү өчен барлык шартлар да тудырылды. Диктант составында югары квалификацияле татар теле укытучылары булган комиссия тарафыннан тикшереләчәк.