Опубликовано: 15.04.2022

С  целью сохранения и развития у школьников интереса к искусству и литературному творчеству, выявления молодых талантов и развития их творчества на базе МБОУ « Средняя общеобразовательная школа №4 г .Лениногорска» МО «ЛМР» Республики Татарстан ( директор Ю.В.Гаврилов) 15.04.2022 года была проведена литературная гостиная « Ач, шигърият, серләреңне” . Гостями мероприятия были члены творческого объединения имени Ш.Бикчурина « Чишма» ( руководитель Т.Я.Шамсуаров)  . В мероприятии участвовали ученики МБОУ « Гимназия№11».  Праздник проводился  в рамках Года культурного наследия.

15.04. 2022 елда татар телен, әдәбиятын, мәдәниятен саклау һәм үстерү, укучыларда әдәбиятка, сәнгатькә кызыксыну уяту, әдәби иҗатка сәләте булган яшьләрне ачыклау, барлау, яшь язучыларны таныту, осталыкларын үстерергә ярдәм итү максатыннан Лениногорск шәһәренең 4 нче гомуми урта белем бирү мәктәбендә (директоры Гаврилов Ю.В.)  « Ач, шгърият, серләреңне” дип аталган әдәби кунакханә уздырылды. Бәйрәмгә Ш.Бикчурин исемендәге “ Чишмә” иҗат берләшмәсе  ( җитәкчесе Т.Я.Шәмсуров) чакырылды.  Чара Мәдәни мирас елына ,  бөек классигыбыз Г.Тукайның тууына 136 ел тулуга багышланды.  Бәйрәмебезнең кунаклары итеп шәһәребезнең 11 гимназия укучылары чакырылды. Ике мәктәпнең әдәбият сөючеләре арасында  дуслык күперенә юл салынды. Сәхнәбез түрендә шәһәребезнең шагыйрьләре чыгышы  кунакларыбыз күңеленә дә, мәктәп  укучыларына да хуш килде .