Туган телем – иркә гөлем.

Опубликовано: 01.02.2021

Туган телләр һәм халыклар бердәмлеге елы уңаеннан, 12 нче лицейда бик күп кызыклы һәм мавыктыргыч чаралар үткәрелә. 1 нче февраль көнне 5-6 нчы сыйныф укучылары өчен (укытучылары Закирова В.Н., Билалова Г.Т.)  “Туган телем – иркә гөлем” исемле КВН-дәрес үткәрелде. Укучылар татар һәм рус халык иҗатының байлыгы булып торган мәкаль, әйтем, табышмаклар аша телебезнең байлыгын, матурлыгын күрергә, кроссвордлар чишәргә, тапкырлык сыйфатларын, фикерләү күнекмәләрен, төркемнәрдә эш төрләрен өйрәнделәр. Дәрес ахырында укучылар үзләренең эшләренә йомгак ясап, дәрес буе үтәгән проект эшләрен якладылар. Нәтиҗәдә дуслык җиңде.

В честь Года родных языков и народного единства в лицее № 12 проводится множество интересных и увлекательных мероприятий. 1 февраля для учащихся 5-6 классов (учителя Закирова В. Н., Билалова Г. Т.) был проведен урок - КВН “Туган телем - иркә гөлем”. Учащиеся научились видеть богатство и красоту нашего языка через пословицы, поговорки, загадки, которые являются достоянием татарского и русского народного творчества, разгадывали кроссворды, развивали находчивость, навыки мышления. В конце урока учащиеся подвели итоги своей работы и защитили проектные работы, выполненные в течение всего урока. В итоге победила дружба.