• Лениногорский

Адрес: 423282, РТ, Лениногорский район, с. Шугурово, ул. Горького, д. 4а
Телефон: +7(855)95 -34-611
E-Mail: diana.2089@mail.ru
Короткое название: МБДОУ«Шугуровский детский сад общеразвивающего вида «Тургай»
Руководитель: Якупова Сания Гамировна
У нас учатся: 90 детей, 90 бала
У нас учат: 10 педагогов,

Новости детского сада "Тургай"

День Навруз — первый день весны

Опубликовано: 20.03.2024

20  март конне "Шогер "Тургай" балалар бакчасында"Нэуруз бездэ кунакта!" исемле бэйрэм кичэсе уткэрелде. Нэуруз-язны каршылау, кышны озату бэйрэме ул. Бар доньяны яшеллеккэ кумеп килуче язны бик борынгы бабаларыбыз Нэуруз дип атаганнар. Ул кар сулары ага башлагач, кон белэн тон тигезлшкэн вакытта килгэн.
Бугенге кунел ачу кичэсендэ без балалар белэн яз турында сойлэшеп, матур жырлар жырлап, кунелле уеннар уйнап, ярышлар уткэрдек. Зурлар торкеме балалары бик матур итеп Абдулла Алишнын "Койрыклар" экиятен сэхнэлэштереп курсэттелэр.
Бэйрэмгэ Нэуруз белэн Кыш бабай да килеп, коч сынаштылар. Ярышларда Кыш бабай жинелеп, уз урынын Нэурузгэ бирде.
Бэйрэм ахырында клуб модире Алсу Мударисовна балаларга кунелле уеннар уйнатты. Бэйрэм бик кызык хэм кунелле утте.