МБОУ «Новоиштерякская начальная общеобразовательная школа - детский сад» Лениногорского муниципального района РТ

Адрес: 423276, Республика Татарстан, Лениногорский район, с. Новый Иштеряк, ул. Ленина, д.34 (здание школы), ул.Центральная, д. 8 (здание детского сада)
Телефон: +7(855)-953-37-47
E-Mail: n_is@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Новоиштерякская НОШДС" МО "ЛМР" РТ
Руководитель: Галимова Алия Тагировна
Год основания учреждения: 1968
У нас учатся: 10 учащиеся, 11 воспитанников
У нас учат: 2 учителя, 2 воспитателя

Новости Новоиштерякской школы

Гомуми ата-аналар җыелышы узды

Опубликовано: 16.11.2012

16 ноябрь көнне мәктәбебездә ата-аналар җыелышы узды. Көн тәртибенә түбәндәге сораулар алынды:

• Мәктәпнең яңа статусы (А.Т. Галимова чыгышы)
  • I чирек нәтиҗәләре белән таныштыру  (Г.Т. Зәйниева чыгышы)
  • Тәрбия эшләренең үтәлеше белән таныштыру (Н.Н. Бәдретдинова чыгышы)
  • "Гаиләдә дөрес тәрбия бирү" (Р.А. Файрушина доклады)
  • Укучыларны кайнар аш белән тәэмин итү (Р.Ш. Гатауллина чыгышы)
  • Ата-аналар комитетын сайлау
  • Төрлеләр.

Ата-аналар җыелышы бик тыныч һәм дустанә мөнәсәбәттә  үтте. Ата-аналар үзләрен кызыксындырган сорауларны бирделәр һәм аларга тулы җавплар алдылар.

4нче сыйныф ата-аналары балаларны 5нче сыйныфны монда уку мөмкинлеге турында кызыксындылар. Мәктәпне кире тугыз еллыкка кайтару юллары турында фикер алыштылар. Гомуми алганда, җыелыш ике як өчен дә файдалы үтте. Ата-аналар мәктәптәге үзгәрешләр белән тирәнрәк таныштылар, ә үз чиратында, укытучылар, киләчәктә тагын да нәтиҗәле эшләр өчен, әти-әниләрнең теләкләрен исәпкә алдылар.