Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Куакбашская основная общеобразовательная школа» муниципального образования "Лениногорский муниципальный район" Республики Татарстан

Адрес: 423275, Республика Татарстан, Лениногорский район, с. Куакбаш, ул. Советская, д. 3А
Телефон: +7(855)-953-63-06
E-Mail: Kuakbash@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Куакбашская ООШ" МО ЛМР РТ
Руководитель: Валиева Венера Марсовна
У нас учатся: 51учащихся

Новости

Класс сәгате "Сәнгать тә җиңү яулашты" / Классный час " И искусство помогло победить"

Опубликовано: 02.05.2014

Бөек Ватан сугышы елларында сәнгать кешеләре, халык белән бергә, кулларына корал тотып та, каләмнәре белән дә явыз дошманны  Ватаныбыздан куып чыгаруда батырлыклар күрсәтә. Халыкны явыз дошманга каршы изге көрәшкә чакыру, фашистларның ерткычлыкларын бөтен дөньяга фаш итү, илебез солдаты, тыл батырлары күңелендә җиңүгә ышаныч тудыру аларга йөкләнгән була. Алар канкойгыч сугышның елъязмасын тудыралар.

Бу хакта һәм сугыш елларында иҗат ителгән җырлар, картиналар,рәсем - плакатлар белән укучыларны гомуми класс сәгатендә Ялаева Тәзкирә Хаҗибулла кызы таныштырды. Эчтәлекле, кызыклы дәрес өчен аңа зур рәхмәтебезне белдерәбез!

В годы Великой Отчественной войны люди искусства также вместе с народом сражались за Родину. Именно они писали летопись войны, звали на священную войну, вселяли надежду на победу в сердца людей. Об этом и не только поведала на едином классном часе Ялаева Тазкира Хазибулловна. Выражаем ей  огромную благодарность за содержательный и интересный урок!