Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Куакбашская основная общеобразовательная школа» муниципального образования "Лениногорский муниципальный район" Республики Татарстан

Адрес: 423275, Республика Татарстан, Лениногорский район, с. Куакбаш, ул. Советская, д. 3А
Телефон: +7(855)-953-63-06
E-Mail: Kuakbash@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Куакбашская ООШ" МО ЛМР РТ
Руководитель: Валиева Венера Марсовна
У нас учатся: 51учащихся

Өлкәннәр көне

Опубликовано: 01.10.2013

Илебез буенча октябрь ае башында Өлкәннәр көне уздырыла. Өлкән кешеләр - безнең әти-әниләребез, әби-бабайларыбыз. Алар бик күп авырлыклар күргән, дөньяның ачысын-төчесен татыган кешеләр.Яшьләре сиксәнгә җитсә дә, илледә генә булса да, өлкәннәр - безнең өчен изгелек чыганагы. Аларны без Өлкәннәр көнендә генә түгел һәрдаим хөрмәт итәргә тиешбез.

Бүген безнең мәктәпкә дә кадерле әби-бабайларыбыз чакырулы. Укучылар аларга багышлап дәртле җыр-биюләрен, үз куллары белән ясап, бүләкләр дә әзерләп куйдылар.

Йөрәкләрдән чыккан назлы сүзләр,

Күңелләрдә булган саф хисләр,

Озын гомер, шатлык, ак бәхетләр -

Безнең сезгә әйтер теләкләр.

Күңелегезгә җыйган яхшылыклар

Изгелекләр булып кайтсыннар.

Туар таңнар алып килсен сезгә

Сәламәтлек, бәхет, шатлыклар!