Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Куакбашская основная общеобразовательная школа» муниципального образования "Лениногорский муниципальный район" Республики Татарстан

Адрес: 423275, Республика Татарстан, Лениногорский район, с. Куакбаш, ул. Советская, д. 3А
Телефон: +7(855)-953-63-06
E-Mail: Kuakbash@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Куакбашская ООШ" МО ЛМР РТ
Руководитель: Валиева Венера Марсовна
У нас учатся: 51учащихся

Котлыйбыз!

Опубликовано: 06.04.2013

Котлыйбыз!

33 ел гомерен балалар укыту һәм тәрбияләүгә багшлаган  Ялаева Тәзкирә Хаҗибулла кызын 55 яшьлек юбилее белән чын күңелебездән котлыйбыз.Сезгә саулык-сәламәтлек, күңел тынычлыгы, кайгы-хәсрәтсез көннәр, хезмәттәшләрегезнең, балаларыгызның һәм оныкларыгызның күңел җылысын тоеп, игелекләрен күреп, бәхетле озын гомер кичерүегезне телибез. Киләчәгегез җыр кебек матур, кояштай якты булсын!

Сезгә булган чиксез хөрмәтебез,

Урын алсын йөрәк түрендә,

Шатлык-куанычлар, зур бәхетләр,

Юлдаш булсын гомер-гомергә.

Гел елмаеп, көлеп яшәгез Сез,

Беркйчан да кайгы килмәсен.

Йөзегездә һәрчак кояш нуры.

Балкып торсын, һич тә сүмәсен!

Яраткан укытучыларына иң изге теләкләрен җиткереп, бәйрәме белән котларга, барлык укучылар,  мәктәпне алдагы елларда тәмамлаган укучылары һәм хезмәттәшләре җыелды. Бәйрәм җыр-биюләргә, котлауларга бай булды. Һәр класс укытучы апаларына иң изге теләкләрен җиткерде. Кичә  ахырында мәктәп залларын хезмәттәшләре тарафыннан башкарылган җыр яңгыратты:

Бер-бер артлы еллар уза,

Көмеш өстәп чәчләремә.

Ә шулай да, мин ышанам,

Яшен булып яшьнәремә.

Без бит  җиргә якты, җылы,

Ямь өстәргә яратылган.

Китмим әле яшьлегемнән,