Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Куакбашская основная общеобразовательная школа» муниципального образования "Лениногорский муниципальный район" Республики Татарстан

Адрес: 423275, Республика Татарстан, Лениногорский район, с. Куакбаш, ул. Советская, д. 3А
Телефон: +7(855)-953-63-06
E-Mail: Kuakbash@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Куакбашская ООШ" МО ЛМР РТ
Руководитель: Валиева Венера Марсовна
У нас учатся: 51учащихся

Әлифба бәйрәме

Опубликовано: 21.03.2012

Әлифба бәйрәме - һәр укучы гомерендә бер генә тапкыр була торган иң күркәм бәйрәмнәрнең берсе.   Мәктәбебездә белем алучы җиде бөртек беренче класс укучылары да, аларның әти-әниләре дә, яраткан класс җитәкчеләре Ганиева Фирүзә Нәиф кызы да  әлеге бәйрәмне зур түземсезлек белән көтеп алдылар. Әлифба белән саубуллашу кичәсе шаулап-гөрләп узып та китте. Укучылар белем иленә  уңышлы сәяхәт ясауларын, күп һөнәрләргә өйрәнүләрен исбатладылар. Әти-әниләр дә читтә калмады, аларның да Әлифба битләрендәге шигырьләрне  бик яхшы белүләре ачыкланды. Әти -әниләр һәм мәктәп дирекциясе, балаларны бәйрәмнәре белән котлап, изге теләкләрен җиткерделәр, бүләкләр тапшырдылар. Бәйрәм чәй өстәле артында дәвам итте.