• Лениногорский
  • Школы

Адрес: Республика Татарстан,Лениногорский район,с.Каркали, ул. Советская, д.45, строение - 1
Телефон:
E-Mail: sch476@mail.ru
Короткое название: МБОУ"Каркалинская ООШ им.Галии и Замита Рахимовых"
Руководитель: Гилязев Акрям Гатаевич
Год основания учреждения: 1999

Новости МБОУ "Каркалинская ООШ им.Галии и Замита Рахимовых"

Укучылар галимнәр алдында хисап тота

Опубликовано: 27.11.2012

Укучыларга әдәп-әхлак тәрбиясе бирүдә халык педагогикасына,мәгърифәтче К.Насыйри,якташыбыз Р.Фәхреддин мирасына таянабыз.Республикабызның күренекле галимнәре белән даими элемтәдә булып,төрле очрашу, фәнни-гамәли конференцияләр  үткәрәбез.Үзләренең эшчәнлекләре хакында укучылар галимнәр алдында хисап тота.

27нче ноябрьдә Татарстанның атказанган фән эшлеклесе,Россиянең һәм Татарстанның атказанган мәдәният хезмәткәре, Татарстан язучылар берлеге әгъзасы,Кол Гали исемендәге Халыкара фәнни бүләк иясе, Каюм Насыйри исемендәге республика мәгариф бүләге иясе,Татарстан язучылар берлегенең Җамал Вәлиди исемендәге әдәби бүләк иясе,Татарстанның Ризаэддин Фәхреддин исемендәге республика  фән һәм мәгариф бүләге иясе,Халыкара Мәгълүматлаштыру академиясе академигы,Санкт-Петербургтагы Петр 1 исемендәге Фәннәр һәм сәнгатьләр академиясе академигы, галим Әнвәр Хәйри белән очрашу-шундый эшчәнлегебезнең чираттагысы.