• Лениногорский
  • Школы

Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Гимназия № 11 г. Лениногорска» муниципального образования «Лениногорский муниципальный район» Республики Татарстан // Татарстан Республикасы "Лениногорск муниципаль районы" муниципаль берәмлеге "Лениногорск шәһәренең 11 нче гимназиясе" муниципаль бюджет гомуми белем бирү учреждениесе

Адрес: 423250, Республика Татарстан, Лениногорский район, г. Лениногорск, ул. Кутузова, д. 2
Телефон: +7(855)-955-12-93
E-Mail: lengim11@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Гимназия № 11 г.Лениногорска" МО "ЛМР" РТ
Руководитель: Шарифуллина Гульнара Тагировна
Год основания учреждения: 1961

Новости гимназии

Котлыйбыз!!!

Опубликовано: 31.03.2015

Яңа стандартларның төп максаты – шәхес тәрбияләү, бәләкәйдән үк баланы шәхес итеп күрү, аның сәләтен күрә белү, аны үстерүгә ярдәм итү, иҗади баскычка күтәрү. Хәзер башлангыч сыйныф укытучысы укучыны укырга, язарга, санарга гына өйрәтеп калырга түгел, ә универсаль уку күнекмәләре формалаштырырга, проект эшчәнлегенең эксперты, җитәкчесе булырга да тиеш. Ә башлангыч мәктәп укучысы кызыксынучанлыгы, әйләнә-тирәне танып белүгә омтылучанлыгы белән аерылып тора.

26 март көнне шәһәребезнең 11 нче гимназиясендә  “Фәнгә беренче адымнар” темасы астында проект-эзләнү эшләре буенча муниципаль конкурс үтте. Бу конкурста шәһәр һәм район мәктәпләренең 4 класс укучылары катнашты. Гимназия укучылары да  чыгыш ясады.  4б класс укучысы Зайдуллина Камилла “Бөек Ватан сугыш елъязмасында минем гаиләм” темасы астында үзенең проект-эзләнү эше белән чыгыш ясап 3нче урынга лаек булды.  Булдырдың, Камилла! Киләчәктә дә сиңа зур уңышлар.