• Лениногорский
  • Детские сады

Адрес: 423250, Республика Татарстан, Лениногорский район, г. Лениногорск, ул. Тукая, д. 27А
Телефон: +7(855)-955-75-33
E-Mail: lensk_dou33@bk.ru
Короткое название: МБДОУ "Детский сад №4"
Руководитель: Низамова Гульфия Яхиевна
Год основания учреждения: 1961

ВСЕ новости детского сада

Безнең күңелле җәй!

Опубликовано: 07.07.2023

Балалар һәм тәрбиячеләр өчен җәйге чор бик катлаулы. Педсоветта мөдир методист белән берлектә җәйге чорга чыныктыру программасы кабул итә, ул ел саен үзгәртелеп тора һәм шул программа буенча эш алып барыла.  Балаларга җәйге чор бик ошый, чөнки һәр атнаның үзенең темасы бар, шул темага таянып төрле чаралар үткәрелә.

Җәйге иң күңелле бәйрәмнәрнең берсен – “Сабантуй”ны үткәрдек. Шулай ук Юл йөрү кагыйдәләре атналыгы, Сәламәтлек, Чәчәкләр аланы, Гаилә атналыгында кебек күңелле чаралар оештырылды. Асфальтта рәсемнәр ясау, күңелле стартлар, гаилә белән ял итү, күргәзмәгә рәсемнәр ясауда балалар бик теләп катнашалар.

Җәйге чорда сәламәтлеккә бик нык игътибар итәбез: эссе көндә яланаяк йөрү, даими рәвештә иртәнге гимнастика, урамнан кергәч аяк юу, йокыдан торгач чыныктыру. Төркемнәр арасында төрле ярышлар уздырыла, саф һавада хәрәкәтле уеннар уйнала.