Адрес: 423250, Республика Татарстан, Лениногорский район, г. Лениногорск, ул. Тукая, д. 27А
Телефон: +7(855)-955-75-33
E-Mail: lensk_dou33@bk.ru
Короткое название: МБДОУ "Детский сад №4"
Руководитель: Низамова Гульфия Яхиевна
Год основания учреждения: 1961

Новостной блок детского сада/ Балалар бакчасы яңалыклары

27 ноябрь- Әниләр бәйрәме!

Опубликовано: 25.11.2022

Әниләр көне – календарьдагы иң якты, иң җылы бәйрәмнәрнең берсе. Чөнки әни һәркайсыбыз өчен иң кадерле, иң якын кеше, әнидән дә олы зат, ана йөрәгеннән дә мәрхәмәтле йөрәк юк. Шулай ук әни булу иң җаваплы вазифалардан санала. Ничә генә яшьтә булсак та, без һәрвакыт әниләребезнең яратуына, җылы карашына, кайгыртучанлыгына мохтаҗбыз.Әниләргә булган мәхәббәт безгә бөтен авырлыкларны җиңеп чыгарга, уңышка ирешергә ярдәм итә.
Йөзләрегездән елмаю һәм шатлык нурлары һич тә китмәсен! Сәламәт булып, балаларыгыз һәм якыннарыгызның кадерхөрмәтен тоеп, күңел тынычлыгы белән яшәргә язсын! Тормышыгыз гел якты, куанычлы көннәрдән генә торсын
Әниләрне фәрештәләр, диләр,
Фәрештәләр була канатлы.
Ә минемчә газиз әнкәйләрнең
Балаларыдыр ул — канаты.

Канатларны Раббым каермасын,
Сау-сәламәт булсын балалар!
Җан җимеше таза булса гына,
Тыныч яшәр җирдә аналар.

Бала бит ул, җаның кебек газиз,
Алар өчен йөрәк өзелә.
Бала хәсрәтләре күрми генә
Җитсәк иде гомер көзенә!!!

(Гөлара Шәрипова)