МУ «Управление образования Исполнительного комитета Кукморского муниципального района РТ» / Татарстан Республикасы Кукмара муниципаль районы башкарма комитеты мәгариф идарәсе

Адрес: 422110, Республика Татарстан, Кукморский район, г. Кукмор, ул. Рабочий переулок, д. 7
Телефон: 8(843)642-70-68
E-Mail: KukmorUO.priemnaya@tatar.ru
Руководитель: Ахмадуллин Ильфат Ильясович

Новости Отдела образования

“Тукай булган халык бәхетле”

Опубликовано: 26.04.2024

26 нчы апрель - бөек шагыйребез Г.Тукайның туган көне. Шул уңайдан С.Ә. Әхтәмов исемендәге Манзарас гомуми урта белем бирү мәктәбендә районкүләм  “Тукай булган халык бәхетле” әдәби салоны үткәрелде. Бәйге Тукай иҗаты буенча мәктәп укучылары тарафыннан әзерләнгән чыгыш белән башланып китте. Икенче өлештә район мәктәпләре укытучылары һәм укучылары  “Тере китап”, “Әдәби компас”, “Китап бенефисы”,  “Шигъри кәеф кичәсе” номинацияләре буенча чыгыш ясадылар. Һәр укытучы һәм укучы күңел биреп, иҗади якын килеп әзерләнгән.  Укучылар язучының әкиятләрен искә төшерделәр, шигырьләрен укыдылар, тирән эчтәлекле буклетлар белән таныштырдылар. Ә укучыларыбызның аның әсәрләрен белүләре, кызыксынулары, татарча матур итеп сөйләүләре  күңелләрдә горурлык һәм якты хисләр уятты.

26 апреля-День рождения великого татарского поэта Г. Тукая. В связи с этим на базе МБОУ “СОШ с. Манзарас им.С. А.Ахтямова” был проведен районный литературный салон "Тукай булган халык бәхетле ". Конкурс начался с выступления учащихся школы по творчеству Тукая. Во второй части учителя и учащиеся школ района выступили в номинациях “Живая книга”, “Литературный компас”, “Книжный бенефис”, “Вечер поэтического настроения”. Каждый учитель и ученик подошли творчески. Учащиеся вспомнили сказки писателя, прочитали его стихи, ознакомили с буклетами.