МАДОУ «Детский сад №147 комбинированного вида с татарским языком воспитания и обучения" Кировского района г.Казани»

Адрес: 420076, г. Казань, ул. Осиновская, д. 35 (здание № 1); 420076, г. Казань, ул. Аксакова д. 25а (здание № 2)
Телефон: 555-90-94, 240-09-54
E-Mail: Ds147.kzn@tatar.ru
Короткое название: МАДОУ «Детский сад №147"
Руководитель: Хайдарова Гульчачак Сагитовна

Новости детского сада №147

Россия Конституциясе көне белән!

Опубликовано: 11.12.2013

Конституция көне–Россиянең иң мөһим дәүләт бәйрәмнәренең берсе. 2005 елдан ул гади эш көне булып калса да, бу датаның мөһимлеген киметми. Нәкъ 14 ел элек бөтенроссия референдумында илебезгә яңа төсмер бирүче Конституция кабул ителде. Ул властьларның ачык бүленешен, аларның алмашынуының килешүле механизмын билгеләде, Федерацияне ныгытты һәм нигездә ил тарихында турыдан-туры эш итүче төп закон булып, россиялеләргә хокук һәм ирек офыкларын ачты. Конституция Россиянең барлык хокук системасының үзәге булып тора һәм башка законнарның мәгънәсен, эчтәлеген билгели.
Барлык кешеләрен әлеге бәйрәм көне белән котлыйбыз.