Прошло заседание РМО учителей физики/ Физика укытучыларының РМБ утырышы узды

Опубликовано: 15.04.2022

15 апреля на базе МБОУ «Рудницкая СОШ» состоялось заседание РМО учителей физики по теме «Особенности системы оценивания по физике».

Открытый урок по физике в 8 классе «Электродинамика. Обобщение и систематизация знаний» представила учитель физики Рудницкой средней общеобразовательной школы Тимиргалиева Н.Г. Урок был подготовлен в соответствии с требованиями ФГОС, с применением функциональной грамотности школьников, так как использование приобретенных на уроке знаний в практической жизненной ситуации является одним из главных аспектов ее развития, учитель использовала разнообразные формы, методы и приемы обучения, а также прошло внеклассное мероприятие на тему: «Космический апрель».

За круглым столом педагоги обсудили проблемы и пути их решения при переходе на обновленный ФГОС, применение компонентов функциональной грамотности на уроках физики, разработка оценочного листа достижений для выставления констатирующей оценки в конце изучения определенной темы из курса физики.

15 нче апрельдә Рудник урта гомуми белем бирү мәктәбе  базасында физика укытучыларының “Физика буенча бәяләү системасының үзенчәлекләре” темасы буенча РМБ утырышы узды.

8 нче сыйныфта Рудник урта мәктәбенең физика укытучысы Тимергалиева Н.Г. “Электродинамика. Белемнәрне гомумиләштерү һәм системалаштыру» дигән темага ачык дәрес бирде.

Дәрес ФГОС таләпләренә туры китереп, укучыларның функциональ грамоталылыгын кулланып әзерләнгән иде, алган белемнәрне практик тормыш шартларында куллану аның үсешенең төп аспектларының берсе булып тора, укытучы белем бирүнең төрле формаларын, ысулларын һәм укыту алымнарын кулланды, шулай ук «Космик апрель» темасына класстан тыш чара узды.

Түгәрәк өстәл артында педагоглар яңартылган ФГОСка күчкәндә проблемалар һәм аларны хәл итү юллары, физика дәресләрендә функциональ грамоталылык компонентларын куллану, физика курсыннан билгеле бер теманы өйрәнү ахырында констатив бәя кую өчен казанышларның бәяләү битен эшләү турында фикер алыштылар.