Зональный  семинар педагогов  дошкольных образовательных организаций/ Мәктәпкәчә белем бирү оешмалары педагогларының зона семинары.

Опубликовано: 21.04.2021

21 апреля 2021 года в МБДОУ №1 «Радуга» пгт Камское Устье прошел  зональный семинар педагогов  дошкольных образовательных организаций Камско-Устьинского муниципального района  на  тему: «Опыт работы, результаты, перспективы работы с  одаренными детьми».

В его работе приняли участие начальник управления образования Гимадеева Е.А,   методист управления образования Мингазеева Г.Р.,  заведующая детского сада №1 «Радуга»  пгт Камское Устье Гимадиева Г.Х., педагогические работники Камско-Устьинского и Буинского районов.

Торжественное  открытие  семинара начался с выступлением  детей   и педагогов детского сада на русском, татарском, английском языках. Родительница воспитанника данного детского сада Гильманова Г.Г. поделилась  опытом успешного  развития одаренного ребенка Амирхана. Далее начальник  управления образования Гимадеева Е.А. и заведующая  детским  садом  №1 «Радуга» пгт Камское -Устье  Гимадиева Г.Х.  пожелали успешной и плодотворной работы в семинаре.

Также на семинаре выступили приглашенные гости и воспитатели нашего района. Выступления были  очень интересные, с презентациями и видеороликами из опыта работы.  Все участники семинара остались довольными, отметили, что такие встречи очень важны и  поблагодарили организаторов семинара.

2021 нче елның 21 нче апрелендә Кама Тамагы поселогында 1 нче номерлы «Салават күпере» балалар бакчасында мәктәпкәчә белем бирү оешмалары педагогларының «Эш тәҗрибәсе, нәтиҗәләр, сәләтле балалар белән эшләү перспективалары» темасына зона семинары булып узды.

Аның эшендә мәгариф идарәсе җитәкчесе Гимадиева Е.А., мәгариф идарәсе методисты Мингазеева Г. Р., Кама Тамагы поселогы 1 нче номерлы  “Радуга " балалар бакчасы мөдире Гыймадиева Г. Х., Кама Тамагы һәм Буа районнары педагогик хезмәткәрләре катнашты.

Семинарның тантаналы ачылышы балалар һәм балалар бакчасы педагогларының рус, татар, инглиз телләрендә чыгышлары белән башланып китте. Әлеге балалар бакчасында тәрбияләнүче  Әмирханның энисе  Гильманова Г. сәләтле баласын уңышлы үстерү тәҗрибәсе белән уртаклашты. Алга таба мәгариф идарәсе начальнигы Гимадиева Е.А. һәм Кама Тамагы поселогы  1 нче «Салават күпере» балалар бакчасы мөдире Гыймадиева Г. Х. семинарда уңышлы һәм нәтиҗәле эшләүләрен теләделәр.

Семинарда шулай ук чакырылган кунаклар һәм безнең район тәрбиячеләре дә чыгыш ясады. Чыгышлар бик кызыклы, презентацияләр һәм эш тәҗрибәсеннән видеороликлар белән булды. Семинарда катнашучылар барысы да канәгать калдылар, мондый очрашуларның бик мөһим булуын билгеләп үттеләр һәм семинарны оештыручыларга рәхмәт белдерделәр.