Заседание РМО учителей математики/ Математика укытучыларының район методик берләшмәсе утырышы

Опубликовано: 24.03.2021

Заседание РМО учителей математики.

24 марта на базе МБОУ «Камско-Устьинская татарская СОШ» было проведено заседание РМО учителей математики района, где обсуждались вопросы государственной итоговой аттестации, Всероссийских проверочных работ. Показаны мастер-классы учителями МБОУ «Затонская СОШ им.В.П.Муравьева» Даминовой Ф.Н., МБОУ «Камскоустьинская СОШ» Матвеевой Е.Г., ГБОУ «Камско-Устьинская кадетская школа-интернат им.Героя Советского Союза Чиркова Михаила Алексеевича» Семагиной Н.Г., МБОУ «Сюкеевская СОШ» Песковым А.Г. Руководитель РМО Зотова Л.А. подробно рассказала об изменениях в КИМах ОГЭ по математике в 2021 году.

Математика укытучыларының район методик берләшмәсе утырышы.

24нче март көне Кама Тамагы татар гомуми белем бирү мәктәбе базасында районыбыз мәктәпләрендә эшләүче математика укытучыларының методик берләшмәсе утырышы булды. Түгәрәк өстәл артында чыгарылыш имтиханнары, Бөтенроссия тикшерү эшләре турында фикер алышу булды. Затон урта мәктәбе укытучысы Даминова Ф.Н., Кама Тамагы урта мәктәбе укытучысы Матвеева Е.Г., Кама Тамагы кадет интернат-мәктәбеннән Семагина Н.Г., Сөйки урта мәктәбеннән Песков А.Г. мастер-класслар күрсәттеләр. Берләшмә җитәкчесе Зотова Л.А. агымдагы уку елында 9 нчы сыйныфларда математика фәненнән ТДИ (ОГЭ) бирүдәге үзгәрешләр турында тулырак тукталды.