Конкурс «Секреты дружного класса»/“Дус сыйныф серләре” бәйгесе

Опубликовано: 28.11.2018

Проекты, визитки и оригинальные выставочные экспонаты… Муниципальный этап республиканского конкурса «Секреты дружного класса»  24 ноября прошёл в ГБОУ «Камско-Устьинская кадетская школа-интернат». 8 команд школьных родительских комитетов представили жюри, чего можно добиться совместными усилиями школы, родителей и детей.

У каждой команды был свой подход к конкурсными заданиям, своя «изюминка». Это и вызвало затруднение при подведении итогов. Но конкурс на то и конкурс, чтобы у него были победители. 1 место  у команды Сюкеевской СОШ, 2 место – у Рудницкой СОШ, № место поделили между собой команды Теньковской СОШ и Кирельской ООШ.  Победители муниципального этапа представят наш район на зональном этапе конкурса. Желаем им удачи!

Проектлар, визиткаларһәм күргәзмәдә оригиналь экспонатлар...

“Дус сыйныф серләре” республика бәйгесенең муниципаль этабы 24 нче ноябрь көнне Кама Тамагы кадет интернат мәктәбендә үтте. Бәйгедә барлыгы  8 мәктәптән килгән  ата-аналар комитеты катнашты. Алар жюри әгъзаларына мәктәп, ата-аналар һәм укучыларның уртак тырышлыгы нәтиҗәсендә нинди уңышларга ирешеп булуын күрсәттеләр.

Һәр команданың чыгышы үзенчәлекле иде. Шул сәбәпле нәтиҗәләр чыгару  кыенлык тудырды. Ләкин һәр  бәйгенең үз җиңүчесе булырга тиеш. Нәтиҗәдә 1 нче урынны Сөйки урта мәктәбе ата-аналар комитеты, 2 нче урынны Рудник урта мәктәбе ата-аналар комитеты яулады, 3 нче урынны Тәмте урта мәктәбе һәм Кирльск төп мәктәбе бүлеште. Бәйгенең муниципаль этабында җиңү яулаган Сөйки урта мәктәбе ата-аналар комитеты зона этабында катнашачак. Аларга зур уңышлар теләп калабыз.