Районный семинар педагогов дошкольных образовательных организаций/ Мәктәпкәчә белем бирү оешмалары тэрбиячеләренең район семинары

Опубликовано: 23.11.2018

21 ноября 2018 года в МБДОУ №2 «Солнышко» пгт Камское Устье прошел  районный семинар педагогов  дошкольных образовательных организаций Камско-Устьинского муниципального района  на  тему: «Организация театрализованной деятельности в детском саду».

Семинар   начался с приветственных слов и.о. начальника  МКУ «Управление образования» Н.С. Зиганшиной и зав. детским садом №2 «Солнышко» пгт Камское Устье  Э.Р. Ахатовой.  Далее воспитатели   данного детского сада показали занятия с детьми ясельного возраста. Приглашенные гости поделились своим опытом работы,  выступая с презентациями и  просмотром  видеороликов. Методист по дошкольному образованию подводя итоги семинара, отметила что такие  встречи очень важны и  поблагодарила организаторов семинара. Все участники семинара остались довольными.

2018 елның  21 ноябрь көне МБМББУ  №2 «Кояшкай» Кама Тамагы шәһәр тибындагы поселогында мәктәпкәчә белем бирү оешмалары тәрбиячеләренең “Балалар бакчасында театраль эшчәнлекне оештыру” темасына  район семинары булып узды. Ачу тантанасы Кама Тамагы муниципаль  районы МКУ «Мәгариф идарәсе» түрә  вазыйфаларын башкаручы Н.С.Зиганшина  һәм  МБМББУ «Кама Тамагы  штп. 2  номерлы «Кояшкай»  балалар бакчасы  мөдире Э.Р. Ахатова чыгышларыннан башланды. Семинарны дәвам итеп түбәндәге балалар бакчасы тэрбиячеләре шөгелләр күрсәттеләр. Ә инде районыбызның башка балалар бакчасыннан килгән тәрбиячеләр  үзләренең  эш тәҗрибәләре белән уртаклаштылар. Кама Тамагы муниципаль  районы МКУ «Мәгариф идарәсе»  методисты Г.Р.Мингазеева  семинарны йомгаклаганда мондый очрашулар бик мөһим дип билгеләп  үтте. Килгән  кунаклар  оештыручыларга  рәхмәтләрен  белдерделәр.