Всероссийский форум родных языков/ Бөтенроссия туган тел форумы

Опубликовано: 27.04.2018

25 апреля 2018 года в 11.00 часов в Татарском академическом театре оперы и балеты им. М. Джалиля провошёл Всероссийский форум родных языков, где состоялось чествование победителей VI Международной олимпиады по татарскому языку, Всероссийского конкурса юных поэтов и писателей «Илһам», республиканских премий имени Ризаэддина Фахреддина и Каюма Насыйри.

В VI Международной олимпиады по татарскому языку приняла участие ученица 11го класса МБОУ « Старо – Казеевской СОШ» Сафина Лилия Рамилевна и была награждена дипломом участника заключительного тура и памятными подарками.

За участие во Всероссийском конкурсе юных писателей и поэтов «Илһам» ученик 11го класса МБОУ «Камско – Устьинской ТСОШ» Кадыйров Салават, ученица 5го класса МБОУ « Затонской СОШ имени В.П. Муравьёва» Гарифуллина Илидя, ученица 11го класса МБОУ « Затонской СОШ имени В.П. Муравьёва» Шигапова Язиля, ученица 8го класса МБОУ « Большекляринской СОШ» Нуруллина Гулия были награждены дипломами от Министерства образования и науки РТ. Союза писателей Республики Татарстан и памятными подарками.

25нче апрель көнне Казан шәһәре Муса Җәлил исемендәге опера һәм балет театры бинасында VI татар теле һәм әдәбияты халыкара  олимпиадасы җиңучеләрен, “ Илһам” Бөтенроссия яшь язучылар бәйгесе җиңүчеләрен һәм Ризаэддин Фахреддин һәм Каюм Насыйри исемендәге республика премиясе ияләрен бүләкләү форумы булып узды.

VIнчы татар теле һәм әдәбияты олимпиадасының тәмамлау турында катнашкан өчен МББУ “ Иске Казиле урта гомуми белем бирү мәктәбенең” 11нче сыйныф укучысы Сафина Лилия Рамил кызы диплом һәм истәлекле бүләкләргә ия булды.

“Илһам” Бөтенроссия яшь язучылар бәйгесендә катнашып “В.П. Муравьёв исемендәге Затон урта гомуми белем бирү мәктәбенең”  11нче сыйныф укучысы Шиһапова Язилә, “В.П. Муравьёв исемендәге Затон урта гомуми белем бирү мәктәбенең” 5нче сыйныф укучысы Гарифуллина Илидә, “ Олы Кариле гомуми урта белем бирү мәктәбенең” 8нче сыйныф укучысы Нуруллина Гөлия, “ Кама Тамагы татар урта гомуми белем бирү мәктәбенең” 11нче сыйныф укучысы Кадыйров Салават диплом һәм истәлекле бүләкләргә ия булдылар. Укучыларыбызга киләчәктәдә зур уңышлар юлдаш булуын телибез һәм алар белән горурланабыз!