Адрес: 423602, г. Елабуга, ул. Пролетарская, д.48/Пролетар ур., 48 нче йорт, Алабуга шәһәре, 423602
Телефон: +7(855)-573-11-11;+7(855)-573-11-18
E-Mail: S9.Elb@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Средняя школа №9" ЕМР РТ
Руководитель: Вегера Виталий Николаевич
Год основания учреждения: 1990
У нас учатся: 1215 учеников, из них иностранных граждан -0

Год родного языка и народного единства

И туган тел, и матур тел

Опубликовано: 21.04.2021

21 нче апрель көнне 5а, в сыйныфы   укучылары арасында “ И туган тел, и матур тел!” дип аталган шигырь конкурсы   булып үтте. Укучылар Г.Тукайның   “Туган тел”,  “Туган авыл”, “Кызыклы шәкерт”,”Кошларга”,”Бала белән күбәләк”, “Карлыгач”  дигән   шигырьләрен яттан укыдылар,. 5 а сыйныфы укучысы Зайнагутдинов Булат  “Кызыклы шәкерт” шигырен укып җиңү яулады.

21 апреля среди учащихся 5а и в класса состоялся конкурс чтецов стихотворений Г.Тукая . Ученик 5 а класса Зайнагутдинов Булат был признан лучшим чтецом.                                            Ахмадуллина Р.Ф.