Адрес: 423602, РТ, г. Елабуга, пр. Мира, 15А
У нас учат: 48 педагогов; Язык обучения: русский

Аллея выпускников / Чыгарылыш сыйныф укучылары аллеясы

Опубликовано: 21.05.2023

????Во многих школах России появление аллеи выпускников в конце учебного года стало хорошей традицией. Ученики сажают деревья, тем самым оставляя школе добрую память о себе.

???? Посадить дерево на школьном дворе – это значит сделать бесценный подарок, полезный как для себя, так и для других.

????20 мая ученики 4А и 4Б вместе с родителями присоединились к этой акции и посадили кусты сирени. Хоть до окончания школы им ещё долго учиться, но ведь они выпускники начальной школы ????

Россиянең күп кенә мәктәпләрендә уку елы ахырында чыгарылыш сыйныф укучылары аллеясының барлыкка килүе яхшы традициягә әверелде. Укучылар агачлар утырталар, шуның белән мәктәпкә үзләре турында яхшы истәлек калдыралар.

???? Мәктәп ишегалдында агач утырту-ул үзе өчен дә, башкалар өчен дә файдалы кыйммәтле бүләк ясау дигән сүз.

20 майда 4А һәм 4Б укучылары әти-әниләре белән бергә бу акциягә кушылалар һәм сирень куаклары утырталар. Мәктәпне тәмамлаганчы, алар әле озак укыйлар, әмма бит алар башлангыч мәктәпне тәмамлаганнар ????