Адрес: 423602, РТ, г. Елабуга, пр. Мира, 15А
У нас учат: 48 педагогов; Язык обучения: русский

Здоровая мама - здоровый ребенок / Сәламәт әни-сәламәт бала

Опубликовано: 25.11.2022

Организаторы акции - члены отряда SMS – дети «Максимум» МБОУ «Средняя школа №6» ЕМР РТ, 4  человека.  Руководитель отряда  Мирзаянова Ф.Ф. Место проведения - рынок 6 микрорайона г. Елабуга, торговый цент «Лагуна». Участники акции были  девушки и женщины- жители города,  которым задавались вопросы викторины о здоровом образе жизни. В ходе акции ребята поздравляли с наступающим праздником «Днем матери» и дарили сердечки - символ любви и повязывали оранжевую ленточку, как символ плодородия.

Акцияне оештыручылар-SMS отряды әгъзалары-ТР МББУ «6нчы урта мәктәп» нең «Максимум» балалары, 4 кеше. Отряд җитәкчесе Ф. ф. Мирзаянова уздыру урыны-Алабуга шәһәренең 6 нчы микрорайоны базары, «Лагуна»сәүдә үзәге. Акциядә катнашучылар шәһәрдә яшәүче кызлар һәм хатын - кызлар иде, аларга сәламәт яшәү рәвеше турында викторина сораулары бирелде. Акция барышында балалар якынлашып килүче «Әниләр Көне» бәйрәме белән котладылар һәм йөрәк - мәхәббәт символы һәм уңдырышлылык символы булган кызгылт сары тасма бәйләделәр.