муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Средняя общеобразовательная школа №3 им. Героя Российской Федерации А.Н.Епанешникова» Елабужского муниципального района Республики Татарстан/Татарстан Республикасы Алабуга муниципаль районы «Россия Федерациясе Герое А.Н. Епанешников исемендәге 3нче урта гомуми белем мәктәбе» муниципаль бюджет учреждениесе.

Адрес: 423603, Республика Татарстан, город Елабуга, ул. Строителей, дом 6/Татарстан Республикасы, Алабуга шәһәре, Төзүчеләр урамы, 6нчы йорт
Телефон: +7(855)-573-13-55;+7(855)-573-41-48
E-Mail: S3.Elb@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Средняя школа №3" ЕМР РТ
Руководитель: Смирнова Ирина Владимировна
Год основания учреждения: 1968
У нас учатся: 595 учащихся, из них иностранных граждан - 0 /595 укучы
У нас учат: 37 педагогов, язык обучения русский/37 педагог,

Новости школы №3/3нче мәктәп яңалыклары

«Мальчиши-Кибальчиши»\«Малайлар-Кибальчилар»

Опубликовано: 20.02.2020

18 февраля в преддверии праздника Дня защитника Отечества в школе №3 была организована военно-спортивная игра  «Мальчиши-Кибальчиши», посвященная 75-ой годовщине Победы в ВОВ ,а также памяти Героя России А.Н.Епанешникова. Команды четвероклассников со всего города соревновались в силе, ловкости, умении оказывать первую медицинскую помощь. На станции «Героическая» ребята вспоминали     подвиг    экипажа А.Н.Епанешникова, на станции «Историческая» отвечали на вопросы по истории ВОВ. Борьба была очень напряженной. В итоге команда «9 вал» СОШ №9 завоевала 1 место и получила переходящий кубок из рук Епанешниковой Н.Н., вдовы  героя.

На 2 месте СОШ№5, на третьем месте СОШ №3.  Почетными гостями игры также были ветеран ВОВ Горбунова Л.И., ветеран милиции Зарипов З.Р.

18 февраль көнне Ватанны саклаучылар көне алдыннан 3 нче мәктәптә Бөек Ватан сугышында җиңүнең 75 еллыгына, шулай ук Россия Герое А.Н.Епанешников истәлегенә багышланган «Малайлар-Кибальчилар» хәрби-спорт уены оештырылды. Шәһәрнең дүртенче сыйныф укучылары командалары җитезлек, беренче медицина ярдәме күрсәтә белү буенча көч сынаштылар. «Героик» станциясендә балалар экипаж А.Н.Епанешников батырлыгын искә төшерделәр, «Тарихи» станциясендә Бөек Ватан сугышы тарихы буенча сорауларга җавап бирделәр. Көрәш бик киеренке булды. Нәтиҗәдә, 9 нчы мәктәпнең «9 вал» командасы 1 нче урынны яулады һәм геройның тол хатыны Епанешникова Н.Н. кулыннан күчмә кубок алды. Икенче урында 5нче мәктәп, өченче урында 3нче мәктәп. Уенның хөрмәтле кунаклары  Бөек Ватан сугышы ветераны Горбунова Л. И., милиция ветераны Зарипов З. Р. булды.