С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

Адрес: 423603, РТ, город Елабуга, Танаевское шоссе, дом 3
Телефон: +7(855)-579-90-80
E-Mail: tehnik-E@mail.ru
Короткое название: МБУ ДО "ЦДТТ" ЕМР РТ
Руководитель: Пыченков Владислав Валерьевич
У нас учатся: 740 учащихся, из них иностранных граждан: 0
У нас учат: 16 педагогов; Язык обучения: русский

Новости ЦДТТ

Открытые соревнования на кубок Главы Елабужского муниципального района по зимнему картингу/Кышкы картинг буенча Алабуга муниципаль районы Башлыгы Кубогына ачык ярышлар

Опубликовано: 14.01.2019

12 гыйнварда Алабуга шәһәренең картодром территориясендә ЕМР башлыгы Кубогына кышкы картинг буенча ярышлар узды. Аларга Чаллы, Түбән Кама, Баулы, Урыссу, Лениногорск, Лаеш, Ижевск, Сарапул шәһәрләреннән 75 катнашучы килгән.  Иң яшь спортчыга-7, ә иң өлкәненә 43 яшь иде.

Ярышларда катнашучыларны Башкарма комитет җитәкчесенең социаль мәсьәләләр буенча урынбасары Людмила Рыбакова һәм Яр Чаллы шәһәренең " юл хәрәкәте иминлеге «ДБУ территориаль идарәсе башлыгы урынбасары Константин Илюхин сәламләде.

Әлеге ярышлар 8 нче сыйныфларда һәм һәр 3 нче заездда узды. «Национальный-Ю» классында Татарстан Республикасы АМР МБУ «ЦДТТ» укучысы Вепрев Виталий 2 урын алды. Команда зачетында призлы урыннарны Түбән Кама (1 урын), Урыссу (2 урын) һәм Лениногорск (3 урын) бүлештеләр.

Ярышларны ябу тантанасында Алабуга шәһәре Башкарма комитеты җитәкчесе Кирилл Мокшин чыгыш ясады. Барлык җиңүчеләргә дә грамоталар, медальләр, кубоклар һәм кыйммәтле бүләкләр тапшырылды.