С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

МБДОУ «Яковлевский детский сад Елабужского муниципального района РТ»

Адрес: 423623, Республика Татарстан, Елабужский район, с. Яковлево, ул. Мира, д. 1
Телефон: +7(855)-577-20-38
E-Mail: Dsyakov.elb@tatar.ru
Короткое название: МБДОУ «Яковлевский детский сад" ЕМР РТ
Руководитель: Парамонова Светлана Алексеевна
Год основания учреждения: 1979
У нас учатся: 10 воспитанников.Воспитанники, являющиеся иностраннымигражданами - 0 детей.
У нас учат: 1 педагог; язык обучения русский.

Новые игрушки / Яңа уенчыклар илендә.

Опубликовано: 10.01.2020

2019 году мы купили новые игрушки.Детки очень рады. / Балалар яңа уенчыкларга бик шат.

Ничек уйлыйсыз ,борынгы заманнарда уенчыкларны ни өчен ясаганнар ? Борынгы заманнарда уенчыклар күңел ачу өчен генә барлыкка килмәгән. Алар борынгы йолаларны башкаручы булган. ... Аны башка халык һөнәрчелеге уенчыклары белән чагыштыру. Сайланган уенчык төренә туры китереп орнамент һәм төс сайлау. Уенчык өслеген пөхтә итеп бизәү.