Адрес: 423603, г. Елабуга, ул. Разведчиков, дом №41

Новости МБОУ "Гимназия №4" ЕМР

Страна Маленьких и Великих открытий/Зур һәм Кечкенә ачышлар иле

Опубликовано: 07.07.2022

Ежедневно наши воспитанники путешествуют по Стране Маленьких и Великих открытий.Путешествовать по неизвестным местам возможно только сплочённой командой! Тем более, что жителям этой страны требуется помощь. Общаются ребята с невидимыми жителями страны при помощи волшебной книги. Этой книге можно задать вопрос, и она ответит, а может наоборот, сама дать небольшое задание или поручение, приглашает ребят в игру или на экскурсию, даёт подсказки, которые направляют ребят к разгадкам всех тайн. Задача ребят - успешно пройти все испытания, собрать карту Страны Маленьких и Великих открытий и таким образом помочь жителям в сохранении их главных сокровищ.
Көн дә мәктәпяны лагерена йөрүче балалар Зур һәм Кечкенә ачышлар иленә сәяхәт итәләр. Таныш булмаган җирләрдә бары тик бердәм команда белән генә йөрергә була. Чөнки сәяхәткә бару илләрендәге кешеләргә ярдәм итәргә дә кирәк булачак. Күзгә күренми торган ил кешеләре белән балалар тылсымлы китап ярдәмендә аралашалар. Бу китапка сораулар бирергә һәм җаваплар алырга була. Ә кайчакта китап үзе дә балаларга сораулар, я булмаса кечкенә генә биремнәр бирә, дөрес җавапларны әйтеп җибәрә,балаларны сәяхәткә чакыра ала, табышмакларга җаваплар табарга ярдәм итә. Балалар алдына куелган мәсәлә-Зур һәм Кечкенә ачышлар картасын җыярга, төрле сынауларны уңышлы узарга, тылсымлы ил халкына аларның төп байлыкларын сакларга булышу.