Адрес: 423603, г. Елабуга, ул. Разведчиков, дом №41

Новости МБОУ "Гимназия №4" ЕМР

Декабрь туристический/Туристик декабрь

Опубликовано: 27.12.2021

В течение всего декабря гимназисты 2 -11 классов участвовали в культурно-  развлекательных поездках, организованных турагентством "Райские острова" (г.Набережные Челны, руководитель Регина Равкатовна Панкова). Ребята побывали на новогоднем представлении в органном зале г. Набережные Челны на музыкальной сказке «Золушка», в театре им. В.И. Качалова (г. Казань) на мюзикле «Приключения Тома Сойера и Гекльберри Финна», в татарском театре кукол «Әкият» на спектакле “Ночь перед Рождеством”, в резеденции Деда Мороза. Многие спектакли прошли в рамках программмы “Пушкинская карта”. Администрация, педагогический коллектив и родители благодарят турагенство за возможность побывать на лучших театральных площадках нашей республики, соприкоснуться с прекрасным репертуаром.
Декабрь ае буена гимназиябезнең 2-11 нче сыйныф укучылары Яр Чаллы шәhәренең “Оҗмах утраулары” турагентлыгы оештырган мәдәни-күңел ачу сәяхәтләрендә булдылар. Укучыларыбыз Яр Чаллы шәhәренең орган залында “Көл кызы” музыкаль әкият тамашасында, Казан шәhәренең В.И.Качалов исемендәге театр артистлары куйган “Том Сойер hәм Гекльберри Фин маҗаралары” ында, татар курчак театры “Әкият”тә, “Раштуа алды төне” спектаклендә, Кыш Бабай резеденциясендә булдылар. Күп кенә спектакльләр “Пушкин картасы” программасы кысаларында узды. Гимназиябез администрациясе, укытучылар коллективы, ата-аналар “Оҗмах утраулары” турагентлыгына, шундый кызыклы тамашалар, балаларга күңел ачу, Республикабызның иң яхшы театр мәйданнарында булу мөмкинлеген оештырган өчен рәхмәт белдерә.