Адрес: 423603, г. Елабуга, ул. Разведчиков, дом №41

Новости МБОУ "Гимназия №4" ЕМР

Увлекательная экскурсия!/Мавыктыргыч экскурсия!

Опубликовано: 01.11.2021

Сегодня, 1 ноября, в первый день каникул 8-ые классы с классными руководителями совершили увлекательную автобусную экскурсию по Елабуге. Поездка состоялась благодаря культурным программам "Пушкинской карты" и "Елабуга купеческая" ЕГМЗ. Путешествие длилось 3,5 часа, время пролетело незаметно, так как гид рассказывал очень интересно о родном нашем городе.Гимназисты побывали в музеях города, проехались по памятным историческим местам и пообедали в кафе" Трактир" при музее истории города.
Бүген, 1 нче ноябрь көнне, көзге каникулларның беренче көнендә, 8 нче сыйныф укучылары үзләренең сыйныф җитәкчеләре белән берлектә Алабуга буйлап автобуслы сәяхәтттә булдылар. Бу сәяхәт Алабуга Дәүләт Музейлары, "Пушкин картасы", "Алабуга купецлыгы" мәдәни программалары ярдәмендә мөмкин булды. Сәяхәт 3.5 сәгатькә сузылды, тик шулай да вакыт бик тиз үтеп китте. Чөнки, гид туган шәhәребез тарихы турында бик кызыклы итеп сөйләде. Укучыларыбыз төрле музейларда, шәhәребезнең истәлекле урыннарында булдылар, шәhәр тарихы музее янындагы "Трактир" кафесында сыйландылар.