Адрес: 423603, г. Елабуга, ул. Разведчиков, дом №41

Новости МБОУ "Гимназия №4" ЕМР

"Радуга"/"Салават күпере"

Опубликовано: 05.06.2021

В субботу, 5 июня, в МБОУ “Гимназия №4” ЕМР РТ состоялось открытие пришкольного лагеря “Радуга”. За это время ребята из отрядов подружились, лучше узнали друг друга и подготовили интересные концертные номера. В программе выступлений были и песни, и танцы, и чтение стихотворений наизусть. Ребята с большим удовольствием выступали на сцене, а зрители охотно их поддерживали. Мероприятие получилось энергичным и веселым.
Шимбә көнне, 5 нче июньдә ,МББУ “4 нче гимназия”дә “Салават күпере” мәктәпяны лагере ачылу тантанасы булды. Моңа кадәр отрядлар дуслашып, татулашып, бер –берләрен уңай, яхшы яктан үзләштереп өлгерделәр hәм берсеннән –берсе матур концерт номерлары әзерләделәр. Балаларның чыгышларында җырлар да, биюләр дә, яттан матур итеп шигырь сөйләүләр дә булды. Балалар бик теләп сәхнәдә чыгыш ясадылар, ә тамашачылар аларның чыгышларын алкышлап каршы алдылар. Әлеге чара бик тә күңелле, күтәренке кәеф белән узды.