С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение "Гаринский детский сад" Елабужского муниципального района РТ

Адрес: 423638, Республика Татарстан, Елабужский район, с. Гари, ул. Центральная, д. 7
Телефон: +7(919)-697-48-06;+7(855)-579-09-44
E-Mail: DsGarinskiy.Elb@tatar.ru
Короткое название: МБДОУ "Гаринский детский сад" Елабужского муниципального района РТ
Руководитель: Перусова Анна Сергеевна

День рождения А.С.Пушкина / А. С. Пушкинның туган көне

Опубликовано: 06.06.2019

Пушкин! Бу исем безнең өчен гомер буе яңгырый-балачактан картлыкка кадәр. Александр Сергеевич-ул безнең илдә кайчандыр иң бөек шагыйрьләрнең берсе. Аның әкиятләре белән балалар бакчасы белән таныша, аның әсәрләрен өлкәннәр кызыксынып укый. Бөек рус шагыйренең әкиятләре – сихри, мәрхәмәтле һәм гыйбрәтле, аларга күп кенә буын үсеп килә.

Ел саен 6 июньдә, Пушкин көнендә, бөтен ил Александр Сергеевич Пушкинның туган көнен билгеләп үтә. Рус мәдәнияте һәм әдәбияты тарихында бу мөһим датаны да безнең балалар бакчасы педагоглары да читләтеп үтә алмады.

Көн буе әлеге вакыйгага багышланган иде, аның максаты - балаларны рус шагыйре иҗаты белән таныштыруны дәвам итү, әхлакый-патриотик хисләр тәрбияләү, балаларда әдәбиятка уңай караш тәрбияләү. Балалар тәрбиячеләр белән бергә китапларның иллюстрацияләрен карадылар, Александр Сергеевичның искиткеч шигырьләрен укыдылар, аның тылсымлы әкиятләрен искә төшерделәр!