Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение "Гаринский детский сад" Елабужского муниципального района РТ

Адрес: 423638, Республика Татарстан, Елабужский район, с. Гари, ул. Центральная, д. 7
Телефон: +7(919)-697-48-06;+7(855)-579-09-44
E-Mail: DsGarinskiy.Elb@tatar.ru
Короткое название: МБДОУ "Гаринский детский сад" Елабужского муниципального района РТ
Руководитель: Перусова Анна Сергеевна

День России / Россия Көне

Опубликовано: 11.06.2019

11 июнь көнне без Гарин авыл клубында булдык, анда Россия көненә багышланган «Россия-изге исем» танып-уен программасы узды . Чара барышында балалар бәйрәмнең тарихы, Россия дәүләтенең барлыкка килү этаплары һәм илебезнең дәүләт символлары турында белделәр. Чара башында балалар белән дәүләт символикасы буенча викторина үткәрелде. Соңыннан балалар рәхәтләнеп«рус мәкальләре», «Рус табышмаклары», «Рус әкиятләре», «Рус уеннары» һ.б. станцияләр буенча сәяхәт-уенда катнаштылар. Укучылар шулай ук зур кызыксыну белән рус халык уеннарында катнаштылар: «Тише едешь», «без хвоста», « горелки белән платочкой» һәм т.д.