С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение "Гаринский детский сад" Елабужского муниципального района РТ

Адрес: 423638, Республика Татарстан, Елабужский район, с. Гари, ул. Центральная, д. 7
Телефон: +7(919)-697-48-06;+7(855)-579-09-44
E-Mail: DsGarinskiy.Elb@tatar.ru
Короткое название: МБДОУ "Гаринский детский сад" Елабужского муниципального района РТ
Руководитель: Перусова Анна Сергеевна

Здравствуй, лето! / Исәнме, җәй!

Опубликовано: 31.05.2019

Җәй-ул бик матур һәм көтеп алынган вакыт! Нәкъ менә җәй көне балаларның ел буена күңел күтәренкелеге һәм сәламәтлек өчен менә дигән мөмкинлек бар.
1 июньдә барлык илләрдә Халыкара балаларны яклау көне билгеләп үтелә. Бу балалар өчен иң шатлыклы бәйрәмнәрнең берсе генә түгел,ә өлкәннәргә балаларның даими яклауга һәм кайгыртуга мохтаҗ булуын, өлкәннәрнең алар өчен җаваплы булуын искәрткән.

31 май көнне безнең балалар бакчасы да әлеге матур бәйрәмне билгеләп үтте. Чара «Исәнме, җәй! " исеме астында узды.».

Бәйрәм кысаларында балалар лете, балачак турында шигырьләр сөйләделәр, күңелле җырлар башкардылар, әкият геройлары белән очраштылар.  Алар балаларны күңел ачтылар, күңелле уеннар уйнадылар, әлбәттә инде, дуслык җиңде.

Балалар-безнең киләчәгебез! Алар турында кайгыртырга көн саен, һәр сәгать һәм һәр минут-безнең девиз! Һәм без зур ышаныч белән шуны әйтә алабыз: балалар йөрәкләрен чистартмыйбыз. Җәйге ял күңелле, кызыклы һәм онытылмаслык булачак! Җәй әле башланды һәм алда балаларны тагын бик күп кызыклы, мавыктыргыч чаралар көтә.