• Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение «Детский сад №3 «Теремок» Елабужского муниципального района» Республики Татарстан/Татарстан Республикасы Алабуга муниципаль районы «3 нчы номерлы «Теремкәй» балалар бакчасы» муниципаль бюджет мәктәпкәчә белем бирү учреҗдениесе.

Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение " Детский сад №3 " Теремок" Елабужского муниципального района " Республики Татарстан/Татарстан Республикасы Алабуга муниципаль районы «3 нчы номерлы «Теремкәй» балалар бакчасы» муниципаль бюджет мәктәпкәчә белем бирү учреҗдениесе.

Адрес: 423600, Республика Татарстан, город Елабуга, улица Казанская, дом 92
Телефон: +7(855)-577-56-63
E-Mail: Ds3.elb@tatar.ru dou3teremok@mail.ru
Короткое название: МБДОУ " Детский сад №3 " Теремок" ЕМР" РТ
Руководитель: Фасхеева Альфия Альбертовна
Год основания учреждения: 1924
У нас учатся: 72 воспитанника, из них: воспитанники инвалиды - 0, воспитанники являющиеся иностранными гражданами - 0
У нас учат: 8 педагогов, язык обучения: русский

Новости ДОУ

Без Тукайны яратабыз

Опубликовано: 25.04.2014

25апрельдә 3 нче номерлы “Теремкәй” балалар бакчасында Г.Тукайның туган көненә багышланган зур бәйрәм оештырылды. Габдулла Тукай безнең балаларыбызның иң яраткан әкиятчесе дисәк, мөгаен, ялгышмабыз. Аның әкиятләрен балаларыбыз бишектән ишетеп үсә. “Су анасы” һәм “Кәҗә беләнсарык” , “Шүрәле” әкиятләрен белмәгән бала юктыр.

Бәйрәмне  Габдулла Тукайның “Бишек җыры” астында, бишектә бала тирбәтеп утыручы ана күренеше белән ачып җибәрдек. Һәр анага кадерле үз баласы. Әнисе дә (ана - тәрбияче Тазеева Г.А.) кечкенә Габдулласын шулай кадерләгәндердер.

Тәрбияче Гадельшина Ф.Х. Тукайныңбала чагы, иҗаты ,тормыш юлы белән таныштырды. Аның бик яшьләй ятим калуын, нинди авырлыклар, кыенлыклар күрүен, Саҗидә әбидә торганда  нык бик салкын тидереп, көчле авыруы аның бик яшьләй үлеменең сәбәпче булуын, йөрәгеннән үткәреп сөйләде.

Бәйрәмне мәктәпкә әзерлек төркеме балалары дәвам итте. Алар Г. Тукайның әсәрләрен  сәхнәләштерделәр.“Су анасы”, “Шүрәле” әкиятләрен , “Кызыклы шәкерт” , “Гали белән Кәҗә” шигырен  балалар зур артистлык белән башкардылар. Ситдикова Айсылу,Камалиев Нияз,  Кулаков Никита, Ситдиков Рөстәм  үзләренең осталагы белән барлык тамашачыларны таң калдырды:

“Су анасы” (Тәрбияче – Тазеева Гөлнур Әгъзәм кызы, малай-Ситдиков Рәстәм)

"Кызыклы шәкерт” (Акбай – Кулаков Никита, малай – Камалиев Нияз)

“Шүрәле” (Былтыр – Камалиев Нияз, Шүрәле – Ситдикова Айсылу)

“Гали белән кәҗә” (Кәҗә – Камалиев Нияз, Гали – Ситдиков Рәстәм)

Алдан игълан ителгән рәсем, шигырь, әвәләү буенча үткәрелгән конкурсларга нәтиҗә ясалды һәм бүләкләр тапшырылды.

Рәсем конкурсы. Конкурс рисунков.

Уртанчылар төркеме:             Iурын -Волкова Полина

IIурын – Бадретдинова Александра