МБДОУ "Старошаймурзинский детский сад №1 "Солнышко" ДМР РТ

Адрес: 422460, Республика Татарстан, Дрожжановский район, с. Старое Шаймурзино, ул. 22 Партсъезда, д. 2
Телефон: +7(843)-753-43-45
E-Mail: ramilyaaliullina@mail.ru,Ds.Sshaymur@tatar.ru
Короткое название: МБДОУ "Старошаймурзинский детский сад №1 "Солнышко" Дрожжановского муниципального района РТ
Руководитель: Алиуллина Рамиля Сагитовна

Новости Старошаймурзинского детского сада № 1 "Солнышко"

Муса Җәлил- бөек шагыйрь./ Муса Джалиль-великий поэт.

Опубликовано: 15.02.2019

Балалар бакчасының зурлар төркеме балалары Муса Җәлилнен туган көнен билгеләп үтәргә авыл китапханәсенә экскурсиягә килделәр. Бу экскурсиянең максаты булып:патриот шагыйрь, татар халкының сөекле улының балалар өчен язган кызыклы, мавыктыргыч шигырьләре, ямьле, матур табигать күренешләрен тасвирлаган һәм дәһшәтле сугышны җиңүгә рухландырган шигырьләре белән танышуны дәвам итү, шагыйрь иҗатына карата кызыксыну, ихтирам хисләре тәрбияләү. Сегодня дети старшей группы посетили сельскую библиотеку. Целью экскурсии стало день рождение великого татарского поэта-патриота Мусы Джалиля.

Балалар өйрәнгән шигырьләрен, җырларын сөйләделәр. М.Җәлил  татар халкының герой шагыйре, Бөек Ватан сугышы батыры. Аңа кабат туган ягына әйләнеп кайту насыйп булмый. Ул геройларча һәлак була. Шагыйрьнең гомерен киссәләр дә, фашистлар аның ялкынлы шигырьләрен сүндерә алмыйлар. Ул ирек сөюче бөтен дөнья халкының күңелендә яши.