Адрес: 422955, Республика Татарстан, Чистопольский район, с. Кутлушкино, ул. Школьная, д. 18/ 422955, Татарстан Республикасы, Чистай районы, Яуширмә авылы, Мәктәп ур., 18
Телефон: +7(843)-423-40-12
E-Mail: Skutl.ctp@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Кутлушкинская ООШ"
Руководитель: Шакирова Раиса
У нас учатся: 27 обучающихся, 12 воспитанников
У нас учат: 9 учителей, 2 воспитателя

Яңалыклар.

IV Межрегиональная научно-исследовательская конференция им. Г. Рахима (Г. В. Родионова)

Опубликовано: 30.03.2024

29.03.2024 Татарстанның Халыклар дуслыгы йортында Гәрәй Рәхим (Г.В.Родионов) исемендәге IV төбәкара фәнни-тикшеренү конференциясе узды.
Безнең Татарстан Республикасы Чистай муниципаль районы «Яуширмә төп гомуми белем мәктәбе» муниципаль бюджет гомуми белем учреждениесе данын «Идел буе халыклары: уртак бизәкләр, мәдәният, гореф-гадәтләр, фольклор» секциясендә катнашып туган (татар) теле һәм әдәбияты укытучысы- Фәсхетдинова Лилия Марсель кызы яклады l нче урынны алып кайтты.5 нче сыйныф укучылары: Хамидуллина Азалия Альберт кызы һәм Яруллина Самирә Ильяс кызы, 7 нче сыйныф укучылары: Гарифуллина Динә Рушан кызы һәм Сафина Миләүшә Илшат кызы «Г.Рәхим (Г.Родионов) әсәрләрен сәнгатьле уку»секциясендә катнашып III урынга лаек булдылар.Алар диплом белән бүләкләнделәр .
Котлыйбыз һәм алга таба да уңышлар телибез!

29.03.2024 в Доме дружбы народов Татарстана прошла IV Межрегиональная научно-исследовательская конференция им. Г. Рахима ( Г. В. Родионова).
Честь нашего Муниципального бюджетного общеобразовательного учреждения «Кулушкинская основная общеобразовательная школа» Чистопольского муниципального района Республики Татарстан защитила учитель родного (татарского) языка и литературы -Фасхетдинова Лилия Марсельевна, принявшая участие в секции «Народы Поволжья: общие узоры, культура, традиции, фольклор».Учащиеся 5 класса: Хамидуллина Азалия Альбертовна и Яруллина Самира Ильясовна, 7 класса : Гарифуллина Дина рушановна и Сафина Миляуша Ильшатовна приняли участие в секции «Художественное чтение произведений Г. Рахима (Г. Родионова)» заняли III место. Они были награждены дипломами .
!