Адрес: Республика Татарстан, Чистопольский район, c.Александровка, ул.Школьная, д.4/Татарстан Республикасы, Чистай районы, Александровка авылы, Школьная урамы, 4 йорт
Телефон: +7(843)-423-74-41
E-Mail: Salex.Ctp@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Александровская ООШ"/МБГБУ "Александровка ТГБМ"
Руководитель: Ефимова Ирина Николаевна
Год основания учреждения: 1983
У нас учатся: 59 учеников, 13 воспитанников /59 укучы, 13 мәктәпкәчә яшьтәге тәрбияләнүчеләр
У нас учат: 12 учителей, 1 воспитатель/12 укытучы, 1 тәрбияче

Инструктаж на весенние каникулы/Язгы каникул өчен күрсәтмәләр

Опубликовано: 22.03.2024

Перед наступающими каникулами в 8 классе прошёл инструктаж по технике безопасности: "Правила поведения во время весенних каникул. Учащиеся и классный руководитель осудили правила поведения весной. В это прекрасное время нас поджидают разные опасности: тонкий лёд на водоёмах, сосульки на крышах домов, гололёд, паводок, лужи, обманчивая погода. Много свободного времени учащиеся проводят дома - поговорили о мерах безопасности, когда ты дома один, правила безопасности в сети Интернет. Классный руководитель так же напомнила о правилах соблюдения дорожного движения и о соблюдении N 124-ФЗ По Федеральному закону N 124-ФЗ "Об основных гарантиях прав ребенка в Российской Федерации" (28.04.2023) комендантский час начинается с 22:00 вечера и длится до 6:00 утра следующего дня. Это значит, что подростки до 18 лет могут находиться на улицах и в общественных местах только вне этого времени.

Каникуллар алдыннан 8 нче сыйныфта куркынычсызлык техникасы буенча инструктаж узды: "язгы каникуллар вакытында үз-үзеңне тоту кагыйдәләре. Укучылар һәм сыйныф җитәкчесе язгы тәртип кагыйдәләрен хөкем иттеләр. Бу матур вакытта безне төрле куркынычлар көтә: сулыклардагы нечкә боз, йорт түбәләрендәге сосулькалар, бозлавык, су басу, сулыклар, алдаучы һава торышы. Укучылар өйдә күп вакыт үткәрәләр-өйдә булганда куркынычсызлык чаралары турында сөйләштеләр, онлайн куркынычсызлык кагыйдәләре. Сыйныф җитәкчесе шулай ук "Россия Федерациясендә бала хокукларының төп гарантияләре турында" 124-ФЗ номерлы Федераль закон буенча Юл хәрәкәте кагыйдәләрен һәм 124-ФЗ номерлы Федераль законны үтәү турында искә төшерде (28.04.2023) комендант сәгате кичке 22:00 сәгатьтән башлана һәм икенче көнне иртәнге 6:00 сәгатькә кадәр дәвам итә. Бу 18 яшькә кадәрге яшүсмерләр урамда һәм җәмәгать урыннарында бу вакыттан тыш кына була ала дигәнне аңлата.