Адрес: Республика Татарстан, Чистопольский район, c.Александровка, ул.Школьная, д.4/Татарстан Республикасы, Чистай районы, Александровка авылы, Школьная урамы, 4 йорт
Телефон: +7(843)-423-74-41
E-Mail: Salex.Ctp@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Александровская ООШ"/МБГБУ "Александровка ТГБМ"
Руководитель: Ефимова Ирина Николаевна
Год основания учреждения: 1983
У нас учатся: 59 учеников, 13 воспитанников /59 укучы, 13 мәктәпкәчә яшьтәге тәрбияләнүчеләр
У нас учат: 12 учителей, 1 воспитатель/12 укытучы, 1 тәрбияче

День здоровья / Сәламәтлек көне

Опубликовано: 17.06.2023

17.06.2023 в лагере прошёл День здоровья. День начался с минутки здоровья, линейки и полезного завтрака. После вожатые провели с детьми викторину загадок и кроссвордов "Здоровье - это здорово"! Ребята соревновались в конкурсе "Делай с нами, делай лучше нас". Также вожатые провели игровую программу "В гостях у Водяного". Детям нужно было расколдовать сказочных друзей Водяного и пройти испытания в сказочной стране: метание волшебного клубочка, конкурс водомерок, танец маленьких утят, конкурс загадочных рыбок, зарядка лягушонка "Чудесно-расчудесно", эстафеты "Бобры - строители", "Речные раки", игры с Водяным. В конце игровой программы дети были награждены подарками.

Лагерьда Сәламәтлек көне үткәрелде. Көн бер минут сәламәтлек, линейка һәм сәламәт иртәнге аш белән башланды. Аннан соң, консультантлар балалар белән табышмаклар һәм "Сәламәтлек бик яхшы" викторина үткәрделәр! Егетләр "Безнең белән эшлә, бездән яхшырак эшлә" бәйгесендә көч сынаштылар. Консультантлар шулай ук ​​"Водянойга бару" уен программасы үткәрделәр. Балалар Водянойның әкият дусларын таркатырга һәм әкият җирендә сынаулар үтәргә тиешләр: тылсымлы туп ыргыту, су сикерүчеләре бәйгесе, кечкенә үрдәкләр биюе, серле балыклар бәйгесе, бакага зарядка ясау "Искиткеч искиткеч ", эстафета узышлары" Биверлар - төзүчеләр "," Балык балыклары ", Водяны белән уеннар. Уен программасы ахырында балаларга бүләкләр тапшырылды.