Телефон: +7(843)-963-72-76
E-Mail: tuimetkino@mail.ru
Руководитель: Шарифуллина Разиля Валиахметовна

Новости МБОУ "Туйметкинская ООШ"

Общеродительское собрание с участием гостей из района по вопросам профилактики правонарушений, соблюдения правил дорожного движения, режима дня и здорового образа жизни. Профилактика мәсьәләләре, хокук бозулар, юл хәрәкәте кагыйдәләрен үтәү, көн режимы һәм сәламәт яшәү рәвеше буенча районнан килгән кунаклар катнашында гомуми ата-аналар җыелышы.

Опубликовано: 22.03.2024

Сегодня, 22 марта, в МБОУ «Туйметкинская ООШ»  прошло общеродительское собрание с участием гостей из района,  старшего инспектора ПДН ОУУП и ПДН ОМВД России по Черемшанскому району, лейтенанта полиции Игнатьевой Диляры Ильдаровны, участкового полиции МВД Баляева Сергея Юрьевича и фельдшера Туйметкинского ФАП Сахаповой Халиды Хабировны. Участвовали вместе с родителями в первой части собрания и учащиеся 2 – 9 классов.
Повестка дня.
1. Приветственное слово директора школы Шарифуллиной Разили Валиахметовны.
2.   Выступление фельдшера ФАП с. Туйметкино Сахаповой Халиды Хабировны «Формирование здорового образа жизни».
3.  Выступление старшего инспектора ПДН ОУУП и ПДН ОМВД России по Черемшанскому району, лейтенанта полиции Игнатьевой Диляры Ильдаровны «Профилактика правонарушений среди школьников, ответственность родителей за воспитание и противоправное поведение их детей. Административная и уголовная ответственность несовершеннолетних. Ответственное поведение несовершеннолетних»
4. Выступление участкового полиции МВД Баляева Сергея Юрьевича «Влияние социальных сетей на современных детей. Соблюдение несовершеннолетними Закона РТ №71»
Вторая часть собрания, в котором уже не участвовали  учащиеся,  была посвящена вопросам, касающихся только взрослых - родителей и педагогов. Представители района поблагодарили школу за гостеприимство и выразили желание встретиться только на таких профилактических беседах.
 5. Шарифуллина Разиля Валиахметовна – директор МБОУ «Туйметкинская ООШ». «Соблюдение мер безопасности в период весенних каникул и весеннего половодья», «Родительский контроль над сайтами обучающихся».
Затем родительские собрания продолжились в классах. Родители познакомились итоговыми оценками за 3 четверть 2023 – 2024 учебного года, обсуждались насущные проблемы классного коллектива, проводились инструктажи по обеспечению родителями техники безопасности детей на  улицах, на дорогах во время весенних каникул, о режиме дня, о соблюдении Закона №71 РТ и др.

Бүген, 22 мартта, «Туймәт төп гомуми белем бирү мәктәбе»дә районнан килгән кунаклар, Чирмешән районы буенча Россия Эчке эшләр министрлыгының өлкән инспекторы, полиция лейтенанты Игнатьева Диләрә Илдаровна, Эчке эшләр министрлыгының участок полициясе лейтенанты Баляев Сергей Юрьевич һәм Туймәт ФАП фельдшеры Сәхапова Хәлидә Хәбир кызы катнашында гомуми ата-аналар җыелышы узды. Ата – аналар белән бергә җыелышның беренче өлешендә 2-9 сыйныф укучылары да катнашты.

Көн тәртибе.

1. Мәктәп директоры Шәрифуллина Рәзилә Вәлиәхмәт кызының сәламләү сүзе.
2. Туймәт ФАП фельдшеры Сәхапова Халидә Хәбировнаның чыгышы: «Сәламәт яшәү рәвешен формалаштыру».
3. Россия Эчке эшләр министрлыгының Чирмешән районы балигъ булмаган балалар белән эшләү бүлеге  өлкән инспекторы, полиция лейтенанты Игнатьева Диләрә Илдаровна чыгышы: «Мәктәп укучылары арасында хокук бозуларны профилактикалау, ата-аналарның балаларын тәрбияләү һәм аларның хокуксыз тәртибе өчен җаваплылыгы. Балигъ булмаган балаларның административ һәм җинаять җаваплылыгы. Балигъ булмаганнарның тәртибе өчен җаваплылык»
4. Эчке эшләр министрлыгының участок полициясе хезмәткәре Баляев Сергей Юрьевич чыгышы: “Социаль челтәрләрнең хәзерге балаларга йогынтысы. Балигъ булмаганнарның ТР 71 нче номерлы Законын үтәве»
Җыелышның укучылар катнашмаган икенче өлеше өлкәннәргә - ата-аналарга һәм педагогларга гына кагылышлы сорауларга багышланган иде. Район вәкилләре мәктәп җитәкчеләренә кунакчыллыклары өчен рәхмәт белдерделәр һәм мондый профилактик әңгәмәләрдә генә очрашырга язсын дигән теләк белдерделәр.
5. Шәрифуллина Рәзилә Вәлиәхмәт кызы - «Туймәт төп гомуми белем бирү мәктәбе» директоры чыгышы: “Язгы каникуллар һәм язгы ташкын вакытында куркынычсызлык чараларын үтәү”, “Укучыларның сайтларына ата-аналар контроле”.
Аннары ата-аналар җыелышлары сыйныфларда дәвам итте. Ата – аналар 2023-2024 уку елының 3 чиреге өчен йомгаклау билгеләре белән таныштылар, сыйныф коллективының актуаль проблемалары турында фикер алыштылар, ата-аналар тарафыннан урамнарда, юлларда язгы каникуллар вакытында балаларны куркынычсызлык техникасы белән тәэмин итү, көн режимы, ТР 71нче номерлы Законын үтәү турында инструктажлар үткәрелде.