Телефон: +7(843)-963-72-76
E-Mail: tuimetkino@mail.ru
Руководитель: Шарифуллина Разиля Валиахметовна

Новости МБОУ "Туйметкинская ООШ"

"Агыйдел"дәүләт җыр һәм бию ансамбле концертына бардык. Посетили концерт ансамбля песни и танца “Агыйдел”

Опубликовано: 09.02.2024

Пушкин картасы проекты кысаларында 8-9 нчы сыйныф укучылары сыйныф җитәкчеләре белән берлектә район мәдәният йортында "Агыйдел"дәүләт җыр һәм бию ансамбле концертында булдылар. Укучылар "Агыйдел"дәүләт җыр һәм бию ансамбле концертына тәүге кат барулары түгел. Һәр барган саен концертны ошатып, рәхәтләнеп кайталар. Хор һәм вокал номерлары, хореографик милли номерлар, кабатланмас иҗади стиль, югары дәрәҗәдәге башкару культурасы укучыларның күңелен яулады. Нәкъ менә шуңа күрә, бер тапкыр концертны күргәч, «Агыйдел» ансамбле белән очрашуга кабат-кабат барасы килә.
В рамках проекта Пушкинская карта учащиеся 8-9 классов совместно с классным руководителем посетили концерт Государственного ансамбля песни и танца "Агыйдел"в районном доме культуры. Это не первая поездка школьников на концерт Государственного ансамбля песни и танца "Агыйдел". Каждый раз они возвращались с концерта с удовольствием. Хоры и вокальные номера, хореографические национальные номера, неповторимый творческий стиль, высокий уровень исполнительской культуры покорили сердца учащихся. Именно поэтому, увидев однажды концерт, хочется снова и снова сходить на встречу с ансамблем «Агыйдел».