Телефон: +7(843)-963-72-76
E-Mail: tuimetkino@mail.ru
Руководитель: Шарифуллина Разиля Валиахметовна

Новости МБОУ "Туйметкинская ООШ"

Экскурсия на фабрику процессоров ЦПК ПАО “Татнефть” г. Альметьевска. Әлмәт шәһәренең "Татнефть"ААҖ ЦПК процессорлар фабрикасына экскурсия

Опубликовано: 07.10.2023

6 октября для обучающихся 8-9 классов  был организован профориентационный выезд в город Альметьевск на Фабрику процессоров ЦПК ПАО “Татнефть”. Профориентационныеэкскурсии и встречи -  важный элемент в работе попрофориен-тационномусамоопределению школьников. Экскурсии на предриятия и встречи с людьми различных профессий помогают обучающимся сориентироваться в мире профессий и правильно выбрать дальнейший путь обучения после окончания основной школы. Экскурсия учащимся  очень понравилась- было всё интересно, полезно. Спасибо организаторам!

6 октябрьдә 8-9 сыйныф укучылары өчен Әлмәт шәһәренә "Татнефть"ААҖ ЦПК процессорлар фабрикасына һөнәри юнәлеш бирү буенча экскурсия оештырылды. Профориентацион экскурсияләр һәм очрашулар мәктәп укучыларының профориентацион үзбилгеләнүенә  файда булып тора. Төрле һөнәр ияләре белән экскурсияләр һәм очрашулар укучыларга һөнәрләр дөньясында ориентлашырга һәм төп мәктәпне тәмамлаганнан соң, дөрес юлны сайларга ярдәм итә. Укучыларга экскурсия бик ошады - барысы да кызык һәм файдалы булды. Оештыручыларга зур рәхмәт!