Телефон: +7(843)-963-72-76
E-Mail: tuimetkino@mail.ru
Руководитель: Шарифуллина Разиля Валиахметовна

Новости МБОУ "Туйметкинская ООШ"

День учителя. Укытучылар көне

Опубликовано: 05.10.2023

Ежегодно  5 октября наша страна отмечает прекрасный праздник - День Учителя России. Именно в этот день нашим дорогим педагогам говорят слова благодарности, дарят цветы и подарки, устраивают концерты. И наша школа не стала исключением. В честь праздника был праздничный концерт "Спасибо Вам, наши учителя!". Учащиеся от всей души поздравили своих учителей, учителей-ветеранов с праздником, исполнили красивые песни, стихи, зажигательные танцы.
Уважаемые учителя! В этот прекрасный праздничный день примите самые искренние пожелания и самые теплые чувства! Пусть каждый ваш урок подталкивает учащихся к новым знаниям,научным открытиям! Пусть жизнь ставит вам и вашим ученикам только “пятерки”!
Ел саен 5 октябрьдә илебез искиткеч бәйрәм - Россия укытучылары көнен билгеләп үтә. Нәкъ менә шушы көнне кадерле педагогларыбызга рәхмәт сүзләре әйтәбез, чәчәкләр һәм бүләкләр тапшырабыз, концертлар оештырыла. Безнең мәктәп тә бу чарадан читтә калмады. Бәйрәм хөрмәтенә бик матур эчтәлекле "Рәхмәт Сезгә, укытучыларыбыз!" исемле бәйрәм концерты булды. Укучылар үзләренең укытучыларын,ветеран укытучыларны бәйрәм белән чын күңелдән котладылар, матур җырлар, шигырьләр, дәртле биюләр башкардылар.
Хөрмәтле, яраткан укытучыларыбыз! Әлеге күркәм бәйрәм көнендә йөрәктән чыккан иң изге теләкләрне, иң җылы хисләрне кабул итегез! Сезнең һәр дәресегез укучыларны яңа белемнәргә, фәнни ачышларга этәрсен! Тормыш Сезгә һәм укучыларыгызга бары тик “бишле” билгеләре генә куйсын!